Bottas: Mniej się obawiam i to jest piękny obraz mojej osoby

Pierwszy sezon spędzony w Alfie Romeo jest dla Valtterego Bottasa jak nowy start. Według Fina zmieniło się jego całkowite podejście do ścigania i funkcjonowania w Formule 1

Valtteri Bottas po podpisaniu wieloletniej umowy w Alfie Romeo mówi, że dla niego to jest całkowicie nowa sytuacja, gdyż podejście zespołu do niego samego, jak i podejście kierowcy do rywalizacji kompletnie się zmieniło, od kiedy jeździ dla Alfy Romeo.

„To jest taka pierwsza sytuacja z kontraktem, jaką do tej pory miałem, ponieważ nawet z Williamsem, zawsze to był rok na rok. Pierwszy raz nie muszę się stresować, odpowiadając na pytania. Dla innych kierowców, którzy nie mają takiej sytuacji z kontraktem w jakiej jestem ja, wywiady na pewno nie są taką przyjemnością.”

Były kierowca Mercedesa opowiada o różnicach w pracy z Alfą Romeo i Mercedesem. Szczególnie skupia się na zupełnie innym podejściu do ścigania, gdyż teraz cele, na których powinien się skupić w trakcie rywalizacji, są zupełnie inne, niż miało to miejsce przez ostatnie kilka lat.

„W tym sezonie jestem bardzo zaangażowany. OK, może nie jesteś nigdy pewnie wszystkiego, ale to tylko sprawia, że jesteś zaangażowany jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Kiedy zaczynam się ścigać, mam z tego bardzo dużo zabawy, zwłaszcza tutaj, w środku stawki,  z powodu różnic w strategiach poszczególnych kierowców. Istnieje więcej, niż jedna decyzja, jaką możesz podjąć. (…) Teraz jest zupełnie inaczej. W Mercedesie przeważnie walczyliśmy tylko z jednym zespołem, dlatego wtedy się skupiałem tylko na dwóch samochodach. Teraz ta liczba zwiększyła się do sześciu kierowców, którzy są wokół ciebie i ciągle musisz obserwować ich poczynania. Więc ta zmiana jest naprawdę niezła.”

Życie prywatne Bottasa także się zmieniło, gdyż jest teraz bardziej szczęśliwą osobą, niż była wcześniej.

„Życie z zespołem i Formułą 1, a także poza motosportem, jest teraz bardzo zbalansowane. Z opinii innych wynika, że jestem teraz bardziej zrelaksowany niż kiedykolwiek. Mniej się obawiam I to jest piękny obraz mojej osoby.”

Źródło: motorsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze