Leclerc nie rozumie ogromnej straty do Red Bulla

Charles Leclerc nie jest w stanie stwierdzić, skąd wynika duża strata na pojedynczym okrążeniu wobec Maxa Verstappena, ale jednocześnie nie spodziewa się, żeby sytuacja miała się poprawić podczas samego wyścigu o Grand Prix Belgii.

Choć zarówno Leclerc, jak i Verstappen wystartują z dalszej części stawki na skutek kar cofnięcia za wykorzystanie nadprogramowych komponentów jednostki napędowej, Verstappen nie miał sobie równych podczas sesji kwalifikacyjnej na torze Spa-Francorchamps. Holender w Q3 uzyskał czas 1:43,665, pokonując drugiego Carlosa Sainza Jr różnicą ponad 0,6 sekundy, zaś Leclerc był dopiero czwarty, mając blisko sekundę straty względem jeszcze niedawnego rywala w walce o tytuł. Monakijczyk stwierdził, że nie ma pojęcia, dlaczego różnica jest taka duża.

„Nie wiem, naprawdę nie wiem. Szczerze mówiąc wydawało mi się, że oni wręcz fruwają w tym tygodniu. Już od pierwszego treningu pokazują, że są na innym poziomie. Skupiamy się na wyścigu, myślę, że nasze tempo wyścigowe będzie lepsze. Przynajmniej ja zamierzam skupić się na niedzieli, tak samo, jak zrobiłem to w kwalifikacjach, ale myślę, że z różnych powodów, w czasówce nie pokazaliśmy wszystkiego, co mamy. Będziemy się zastanawiać, gdzie jeszcze szukać szybkości i lepiej się skupić na tym co ja mogę pokazać i na naszych możliwościach”.

Leclerc został również zapytany o to, dlaczego na pierwszy przejazd w Q3, kiedy miał podholować Sainza, otrzymał nowy, zamiast używany komplet miękkich opon: „Nie wiem co się stało, to było może nieporozumienie w komunikacji z zespołem. Przedyskutuję to wewnętrznie z zespołem, ale nie było z tym wielkiego problemu”.

Leclerc dodał również, że strata Red Bulla już od piątku była zadziwiająca, ale jednocześnie nie spodziewa się, aby miało się wiele w tej kwestii zmienić w czasie wyścigu.

„[Verstappen] zawsze jest szybki, ale dzisiaj ta szybkość jest wręcz zaskakująca. Już od pierwszego treningu wyglądało to dziwnie. Red Bull, a także on sam, mieli naprawdę mocne tempo. Zobaczymy, co będziemy w stanie zrobić w niedzielnym wyścigowym tempie, ale nie oczekuję wielkich zmian, ponieważ w kwalifikacjach było dość podobnie jak będzie w wyścigu, a oni będą piekielnie szybcy”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze