Horner: Verstappen był dzisiaj w innej lidze

Christian Horner był pod wrażeniem występu Maxa Verstappena w dzisiejszym wyścigu o Grand Prix Belgii. Szef Red Bulla przyznał, że nie spodziewał się zwycięstwa w tak dominującym stylu.

Verstappen wystartował do wyścigu z czternastego miejsca i bardzo szybko znalazł się w pierwszej dziesiątce, a później objął prowadzenie, którego nie oddał do mety i dowiózł bezpiecznie do mety cenne zwycięstwo. Holender dojechał do mety dwadzieścia sekund przed swoim zespołowym kolegą - Sergio Perezem, który w trakcie tego weekendu nawet przez chwilę nie był dla niego zagrożeniem.

Patrząc na cały wyścig, to Max [Verstappen] był dzisiaj całkowicie poza zasięgiem każdego z kierowców, jechał w innej lidze" - powiedział Horner. Od pierwszego treningu czuł się na tym torze bardzo dobrze i miał dużą przewagę nad resztą stawki, to był po prostu jego weekend. Max zdobył pole position, wykorzystując tylko dwa nowe zestawy miękkich opon przez wszystkie części czasówki, a nawet nie wyjechał na decydujący przejazd w ostatnich minutach Q3, a to pokazuje, jak zdominował całe sobotnie zmagania. Od momentu zdobycia mistrzostwa zrobił kolejny krok do przodu i jest jeszcze lepszym kierowcą".

Horner jest również bardzo zadowolony z kolejnego dubletu zdobytego przez kierowców Red Bull Racing: To jeden z naszych najbardziej dominujących występów, jaki odnotowaliśmy zespołowo. Nawet w latach 2010-2013 nie udawało nam się zwyciężać po starcie z tak odległej lokaty. Nasze osiągi były naprawdę fenomenalne, ale gratulacje należą się każdej osobie w fabryce i poza kulisami. To co widzimy na torze jest tylko produktem końcowym i cieszę się, że nasi kierowcy potrafili wykorzystać świetne osiągi samochodu w trakcie tego weekendu".

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze