Ocon ujawnił preferencję w sprawie nowego zespołowego kolegi w Alpine

Esteban Ocon wskazał, kogo chciałby widzieć w roli zespołowego kolegi w Alpine w przyszłym sezonie po odejściu Fernando Alonso do Astona Martina.

Odkąd Alonso ogłosił nieoczekiwane przejście do Astona Martina, wszystkie oczy zostały zwrócone na Alpine. Wiele wskazywało na to, że francuska stajnia postawi na swojego podopiecznego i zarazem mistrza Formuły 2 Oscara Piastriego. Co więcej, doszło do ogłoszenia Australijczyka niedługo po gruchnięciu wieści na temat Alonso, jednak sam Piastri zaprzeczył, że będzie jeździć dla Alpine w przyszłym roku. Sprawa jest rozstrzygana przez komisję ds. uznawania kontraktów, ponieważ Piastri miał w międzyczasie związać się z McLarenem, potencjalnie na miejsce odchodzącego Daniela Ricciardo z zespołu.

Od tamtej pory do fotela Alpine przymierzani są właśnie wspomniany Ricciardo, który jeździł już dla ekipy z Enstone w sezonach 2019-20, a także Pierre Gasly oraz wciąż Piastri. Ocon, dla którego to trzeci sezon w obecnym zespole, wskazał, że najbardziej chciałby widzieć u swojego boku… Micka Schumachera, który zerwie wszelkie więzi z Ferrari po tym sezonie i jest na etapie potencjalnej zmiany pracodawcy.

„Od czasu ogłoszenia odejścia przez Fernando zdecydowanie wiele mówi się na ten temat” – powiedział Ocon podczas czwartkowej konferencji prasowej przed GP Holandii na Zandvoort. „Jeśli miałbym coś do powiedzenia, ludzie wiedzą, że moim wyborem byłby Mick, który przecież nie ma jeszcze nic ustalonego na przyszły rok”.

„Mick... jest przede wszystkim moim dobrym przyjacielem, więc jeśli mogę w tym pomóc, to nie ma problemu. Uważam jednak, że pokazał talent także w kategoriach juniorskich, był bardzo szybki. Czasami w Formule 1 nie jest łatwo o dobry występ mając do dyspozycji bolid, który jest trochę na bakier. Ja też tak miałem, kiedy zaczynałem w F1. To świetny facet i mógłby osiągać bardzo dobre wyniki, gdyby [miał] konkurencyjny samochód, a w tej chwili Alpine jest konkurencyjne. To tylko moje słowa... Nie mam decyzji do podjęcia, ale zespół wie, że to byłaby moja preferencja”.

Źródło: formula1.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze