Verstappen nie jest zaskoczony tempem Red Bulla na Zandvoort

Max Verstappen powiedział, że nie jest zdziwiony stratą Red Bull Racing ujawnioną podczas piątkowych sesji treningowych przed Grand Prix Holandii.

Verstappen zaliczył trudny początek weekendu przed swoim domowym wyścigiem na Zandvoort. Najpierw w pierwszym treningu doszło do problemu ze skrzynią biegów, co kosztowało go czas, natomiast po FP2 był ósmy.

„Straciliśmy cenny czas w pierwszej sesji, natomiast w drugim treningu balans nie był świetny” – stwierdził Holender. „Podczas godzinnego treningu nie można tak naprawdę zbyt wiele zmienić w bolidzie, więc musieliśmy sobie poradzić z tym, co mieliśmy do dyspozycji. Piątek nie był idealny, ale przez noc przyjrzymy się wszystkiemu, na pewno stać nas na więcej”.

„Nie byłem zaskoczony, gdy zobaczyłem różnicę czasową. Jest wiele rzeczy, które możemy poprawić. W sobotę podczas porannego FP3 zamierzamy sprawdzić kilka rzeczy przed kwalifikacjami”.

Tempa brakowało również u jego zespołowego kolegi z Red Bulla, Sergio Péreza, który po treningach był 12. Meksykanin oznajmił, że samochód nie prezentuje mocnego tempa jak w Belgii, ale faktyczna pozycja może być inna, ponieważ na jego szybkim okrążeniu został nieco przyblokowany.

„Ferrari wydaje się być silne na tym torze, więc, tak jak przewidywałem, będzie to interesujący weekend” – mówił Pérez. „To dość wymagający tor i myślę, że w tej chwili brakuje nam prędkości. Nie byliśmy szybcy w żadnym z sektorów, więc trzeba przeprowadzić analizę”.

„Nie byliśmy tak zadowoleni z tempa jak w Belgii, przez co jest wiele rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę, aby upewnić się, że poprawimy wszystko i sprawimy, że wrócimy do walki w kwalifikacjach. Dzisiaj trafiłem na spory ruch na torze. Na swoim szybkim okrążeniu zostałem przyhamowany przez Ferrari i nie mogłem odczytać faktycznego stanu rzeczy na miękkich oponach bez spowodowania incydentu. Na długich przejazdach degradacja wydaje się być wysoka, więc interesująco będzie zobaczyć, co jesteśmy w stanie zrobić ze strategią. Z pewnością musimy się poprawić przed kwalifikacjami”.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze