Verstappen: Każdy chciałby skończyć wyścig przy zielonej fladze

Max Verstappen odniósł swoje piąte zwycięstwo z rzędu w Formule 1. Lider klasyfikacji generalnej przebił się z siódmej pozycji na pierwszą, pokonując ruszającego z pole position Charlesa Leclerca w wyścigu o Grand Prix Włoch, który zakończył się za samochodem bezpieczeństwa.

„Dzisiaj było bardzo gorąco i zadbaliśmy o opony, obie mieszanki były dobre” – powiedział o swoim zwycięstwie Holender. „Oczywiście pomogło, że miałem świetne pierwsze okrążenie i nie utknąłem w pociągu DRS. Nigdy nie wiesz, co się wydarzy przed pierwszym zakrętem, ale ułożyło się dla mnie bardzo dobrze”.

Kluczowym momentem wyścigu był moment wirtualnego samochodu bezpieczeństwa, podczas którego Leclerc zjechał do boksów po nowe opony, a Verstappen pozostał na torze: „Powiedziano mi, żebym zrobił odwrotnie do Charlesa, więc mogło potoczyć się to inaczej”.

Zapytany o swoją serię zwycięstw i nadzieje na jej kontynuację, powiedział: „To niesamowite, co doświadczamy. Zespół ma wspaniały sezon i musimy się z tego cieszyć. Mieliśmy problemy na pewnych torach, bo samochód był za ciężki i to w niewłaściwym miejscu, więc miał tendencję do podsterowności, ale teraz wydaje się działać wszędzie”.

Kierowca Red Bulla odniósł się również do faktu, że wyścig zakończył się za samochodem bezpieczeństwa, po tym jak z rywalizacji wycofał się Daniel Ricciardo: „Z tego, co zrozumiałem, to samochód utknął na biegu, dlatego trwało to tak długo, potrzebny był dźwig i skończył się czas. Każdy chciałby skończyć wyścig przy zielonej fladze, ale skończyły się okrążenia. Miałem jednak nowe opony, więc nie obawiałem się restartu i ostatniego wyścigowego okrążenia”.

Mając 116 punktów przewagi nad Leclerkiem w klasyfikacji generalnej przy 156 pozostałych do zdobycia, Verstappen może zapewnić sobie tytuł już podczas kolejnej rundy mistrzostw świata w Singapurze.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze