Alonso: Jestem pewien, że osiągnę 400 wyścigów w Formule 1

Fernando Alonso zapowiedział, że nie widzi przeszkód, przez które miałby nie osiągnąć kamienia milowego w postaci 400 startów w Formule 1.

Podczas Grand Prix Włoch Alonso wyrównał rekord Kimiego Räikkönena pod względem liczy 349 występów w F1, a w Singapurze stanie się nowym liderem tej statystyki. Aktualnie 41-letni Hiszpan nie zdaje się zwalniać swojego tempa, co udowodnił kilkoma bardzo dobrymi występami. Od przyszłego sezonu będzie reprezentować barwy zespołu Aston Martin po przejściu z aktualnej ekipy Alpine. Stwierdził, że bezproblemowo powinien osiągnąć magiczną liczbę 400 startów, lecz do tego musiałby pozostać w F1 co najmniej do końca 2024 roku.

„Znam liczbę [startów], ponieważ w każdy weekend ją powtarzamy, chociaż sam nie poświęcam temu zbyt dużej uwagi” – powiedział Alonso. „Jestem szczęśliwy, że przez tyle lat wciąż występuję w F1 i zamierzam występować przez kolejne dwa sezony lub jakkolwiek długo będę w sporcie. Jestem pewien, że osiągnę 400 wyścigów, a to duża liczba. To pokazuje moją pasję do sportu i moją dyscyplinę, aby występować na wysokim poziomie. Jeśli nie osiągasz wyników, zespół z pewnością nie da ci tych 400 Grand Prix”.

Alonso, który jest najstarszym kierowcą w stawce, od dawna wskazywał na chęć dalszych startów w F1. Zaoferowane przez Alpine tylko roczne przedłużenie umowy sprawiło, że Hiszpan zdecydował się zmienić barwy na przyszły sezon, szukając w ten sposób większej stabilności w Astonie Martinie.

Źródło: motorsport.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze