Hamilton o możliwym wczesnym tytule dla Verstappena: Szkoda mi kibiców

Lewis Hamilton powiedział, że szkoda mu fanów Formuły 1, którzy muszą być świadkami tegorocznej dominacji Maxa Verstappena.

Verstappen stoi przed szansą obrony tytułu mistrza świata już w najbliższą niedzielę w Singapurze. Jeśli tego dokona, będzie to najwcześniejszy moment zapewnienia przez kierowcę mistrzostwa od 20 lat. Po 11 tegorocznych wyścigach posiada on ogromną przewagę 116 punktów nad Charlesem Leclerkiem, co jest zupełnie innym scenariuszem, który miał miejsce rok temu, gdy walka o tytuł między Verstappenem a Hamiltonem trwała do ostatniego okrążenia kontrowersyjnego ostatniego wyścigu sezonu w Abu Zabi.

„Zdecydowanie szkoda mi kibiców” – powiedział Hamilton przed GP Singapuru. „W zeszłym roku trwało to do samego końca, co było bardzo intensywne dla wszystkich, a nawet dla nas jako kierowców. Dlatego nigdy nie jest dobrze, gdy sezon kończy się wcześnie”.

Hamilton sam jednak wie, jak to jest zapewnić sobie tytuł jeszcze przed końcem mistrzostw. Siedmiokrotny mistrz F1 dokonał tego przy pięciu okazjach, chociaż przyznał, że i wtedy nie było to zbyt spektakularne z punktu widzenia sportu.

„Kiedy doświadczyłem zdobycie tytułu wcześnie w takich miejscach jak Meksyk, dla kierowcy jako jednostki jest to wspaniały moment, ale dla samego sportu nie jest to coś spektakularnego. Naprawdę jestem wdzięczny, że w 2008 roku wszystko sprowadziło się do ostatnich 17 sekund, a także oczywiście w ubiegłym sezonie miało miejsce praktycznie to samo. Miejmy więc nadzieję, że w przyszłości będzie nieco lepiej”.

Hamilton wygrywał w każdym sezonie Formuły 1, do którego przystąpił, jednak w tym roku nadal czeka na upragniony triumf. Stwierdził on jednak, że podoba mu się wyzwanie polegające na próbowaniu złamania słabości tegorocznego bolidu Mercedesa. Liczy on jednocześnie, że w przyszłym roku dojdzie do pewnych zmian, ponieważ hucznie zapowiadana zmiana przepisów technicznych na ten sezon skończyła się dominacją Verstappena i Red Bull Racing.

„Nie osiągnęliśmy tego, co powinniśmy byli osiągnąć, więc zawiedliśmy. Kiedy raz się nie uda, próbujesz ponownie, a gdy nie wyjdzie po raz drugi, ponownie podchodzisz do tematu. Mam nadzieję, że zostaną wprowadzone kolejne zmiany, aby spróbować zmniejszyć różnice między zespołami i stworzyć większą równowagę w całej przestrzeni wyścigowej. Liczę, że wszyscy będziemy bliżej siebie. Red Bull w tym roku po prostu zdominował sezon, wykonali świetną pracę”.

Źródło: skysports.com

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze