Umiarkowany optymizm w Ferrari po piątkowych treningach

Duet kierowców Ferrari zakończył piątkowe treningi na dwóch pierwszych miejscach. Mimo obiecującego tempa, Carlos Sainz Jr i Charles Leclerc widzą spore pole do poprawy.

Najszybszym z kierowców Ferrari w piątek był Sainz, ale Hiszpan zwraca uwagę na to, że jeśli w tempie kwalifikacyjnym F1-75 prezentuje się przyzwoicie, to w rytmie wyścigowym potrzebna jest poprawa: „To był pracowity pierwszy dzień w Singapurze. Udało nam się ukończyć pełny plan przejazdów, ale napotkaliśmy również pewne wyzwania, szczególnie z ustawieniami i balansem samochodu. Nie znaleźliśmy odpowiedniego okna W FP1, ale udało nam się poprawić wrażenia z samochodu w FP2” – powiedział Sainz. „Nadal musimy popracować i znaleźć trochę czasu okrążenia, zwłaszcza na długich przejazdach. Wygląda na to, że czeka nas zacięta walka na szczycie, więc musimy spróbować zmaksymalizować każdy aspekt weekendu”.

Mniej zadowolony po piątku jest Leclerc, który w każdej sesji stracił po pół godziny ze względu na problemy techniczne z samochodem: „Nasz występ był dobry, ale niestety mieliśmy dzisiaj ograniczone przejazdy” – powiedział Monakijczyk. „To nie jest idealne, więc musimy upewnić się, że będziemy mieć czysty trzeci trening, aby popracować również nad naszym tempem wyścigowym. Nasze tempo w kwalifikacjach wygląda na mocne i będziemy celować w pole position”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze