Samochód Verstappena wyłączył się w kwalifikacjach

Aktualny mistrz świata Formuły 1 Max Verstappen wywalczył swoje siódme pole position w sezonie 2022. Holender pokonał rywali w kwalifikacjach na torze Yas Marina, pomimo problemu z samochodem.

„Kwalifikacje miały kilka wzlotów i upadków” – powiedział dziennikarzom na torze kierowca Red Bull Racing. „Zaczęły się całkiem dobrze, ale w Q2 było trochę bałaganu. Nie wiem, dlaczego, ale na tych oponach nie mogłem znaleźć przyczepności, ale w Q3 wszystko wróciło do normy”.

Decydująca część sesji kwalifikacyjnej rozpoczęła się jednak od problemu z samochodem: „Trochę się wystraszyliśmy, bo samochód wyłączył się przed pierwszym wyjazdem i musieliśmy wszystko zrestartować. Wyjechaliśmy jednak i oba okrążenia były wystarczająco dobre”.

Zarówno Verstappen jak i zespół Red Bulla nie mają już o co walczyć w swoich klasyfikacjach. Zespołowy kolega Holendra Sergio Pérez wciąż może jednak zająć drugie miejsce na koniec sezonu, co nie umknęło uwadze mistrza świata: „Bardzo się cieszę, że oba samochody są w pierwszej linii, bo oczywiście chcemy wygrać wyścig, ale też zająć z Checo drugie miejsce w mistrzostwach, więc to z pewnością dobra pozycja wyjściowa. Dzisiaj było świetnie, choć nadal spodziewam się dobrej walki w niedzielę, ale przynajmniej mamy dwa auta z przodu i możemy robić co chcemy”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze