Sainz: Zrobimy wszystko, aby się ścigać z Red Bullem

Carlos Sainz Jr zakończył ostatnią tegoroczną sesję kwalifikacyjną na czwartej pozycji. Hiszpan wierzy, że w niedzielnym wyścigu będzie miał możliwość powalczyć z Red Bullem o lepszą pozycję, choć zaznacza, że ekipa z Milton Keynes ma najszybszy samochód na torze Yas Marina.

Kierowca Ferrari swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 1:24,242 co pozwoli Hiszpanowi ustawić się w niedzielnym wyścigu przed dwójką Mercedesów, z którymi Ferrari walczy o drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Sainz uważa jednak, że celem na kończące sezon Grand Prix powinna być walka z Red Bullem, a nie oglądanie się za siebie: „Oni [Red Bull] są w zasięgu, ale są też szybsi od nas i mają szybszy samochód w ten weekend . Zrobimy wszystko, aby się z nimi ścigać, ale jeśli są szybsi o 0,3 sekundy w kwalifikacjach, to w wyścigu będą o pół sekundy” - powiedział Sainz. „Zawsze jest trochę różnicy w wyścigu, ale najważniejszą rzeczą dzisiaj jest to, że pokonaliśmy Mercedesa, który wygląda na szybkiego przez cały weekend. Mamy duże szanse na pokonanie ich jutro”.

Celem Madrytczyka na ostatni wyścig sezonu, jest zwieńczenie go na podium, ale przede wszystkim zajęcie dowiezienie rezultatu, który zapewni Ferrari drugie miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów: „Myślę, że możemy to zrobić [pokonać Mercedesa]. Jesteśmy na dobrej pozycji, aby utrzymać to [drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów], ale osobiście chciałbym zakończyć sezon na podium”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze