Alonso: Stroll może zostać mistrzem świata

Fernando Alonso tuż przed rozpoczęciem sezonu 2023 F1 uważa, iż jego nowy zespołowy partner Lance Stroll, ma zadatki na to, aby w przyszłości zostać mistrzem świata. Zdaniem Hiszpana młody Kanadyjczyk dysponuje talentem i szybkością, co jest kluczowe.

Dwukrotny mistrz świata F1 nie ukrywa, że jego aspiracją jest próba ponownego dojścia na szczyt, ale zdaje sobie sprawę, że wielu szans na to nie będzie miał. Alonso ufa jednak w projekt Astona Martina i chce mieć swój wkład w tym procesie, nawet, jeśli efekty miałyby przyjść w momencie, kiedy odejdzie ze sportu: „Nadal będę bardzo dumny, jeśli zespół wygra beze mnie w samochodzie. Będę bardzo dumny z procesu i mojego wkładu w projekt” – powiedział Alonso.

Kierowca Astona Martina jest zdania, iż wtedy do głosu powinien dojść Lance Stroll, który jest w stanie powalczyć o mistrzowski tytuł: „Jeśli chodzi o Lance’a, to zespół ma kierowcę, który jest bardzo młody, bardzo utalentowany i ma szansę zostać mistrzem świata. Zobaczyć, jak to osiąga i odegrać w tym rolę, niezależnie od tego, czy będę za kierownicą, czy nie, będzie dla mnie czymś wyjątkowym”.

„[Lance] ma szybkość i talent. Pokazał to wiele razy, zwłaszcza w mokrych warunkach. Pamiętam pole position Lance'a w Turcji [2020] i kilka innych jego doskonałych występów na mokrej nawierzchni. Aby spisywać się na takim poziomie w trudnych warunkach, trzeba mieć wyjątkowe wyczucie samochodu”.

Wydaje się, iż Hiszpan między słowami może sugerować, iż Aston Martin może być jego ostatnim przystankiem w F1. Alonso dość jednoznacznie stara się podkreślić, że jego dołączenie do ekipy z Silverstone ma przynieść długoterminowe korzyści, ale zrobi wszystko, aby skrócić czas oczekiwania na pierwsze zwycięstwo: „Nie myślę o ramach czasowych ani o tym, ile czasu zajmie zespołowi wygrywanie wyścigów. Podejmę wyzwanie wyścig po wyścigu, sezon po sezonie. Ważne jest, abyśmy robili postępy. Musimy czuć się ze sobą szczęśliwi i pomagać sobie nawzajem. Aston Martin pomaga mi osiągać wyniki i cele, które mam, a ja będę pomagać zespołowi robić postępy w każdym wyścigu, każdego roku, aby coraz bardziej zbliżać się do czołowych miejsc”.

„Wykorzystam całe moje doświadczenie i całą moją wiedzę, aby pomóc zespołowi skrócić czas potrzebny do zdobycia tytułu mistrza świata. Czy będę za kierownicą, kiedy nadejdzie ten czas? Nikt nie wie. Nie da się przewidzieć, ale pewne jest to, że dam z siebie wszystko”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze