Alonso: Stroll jest dla mnie bohaterem

Fernando Alonso powiedział, że Lance Stroll pokazał swój heroizm, startując w otwierającym wyścigu sezonu w Bahrajnie mimo niedawno odniesionej kontuzji.

Stroll nie wziął udziału w przedsezonowych testach Formuły 1 na Bahrain International Circuit po tym, jak miał wypadek podczas treningu na rowerze, na skutek którego doznał złamania nadgarstka, a później ujawniono, że także złamania palca u nogi. Kanadyjczyk wrócił za kierownicę i mimo doskwierającego bólu, szczególnie podczas piątkowych treningów, w wyścigu zajął ostatecznie wysokie szóste miejsce.

Jego zespołowy kolega z Astona Martina, Alonso, który stanął na najniższym stopniu podium w swoim debiucie dla zespołu z Silverstone, bardzo mocno pochwalił postawę Strolla.

„On jest dla mnie bohaterem” – powiedział Alonso dla Sky Sports F1. „Jeśli spojrzałbyś na jego ręce i stopy, pomyślałbyś, że nie może on się w ogóle ścigać. Czasami ludzie uważają, że nie ma on motywacji do jazdy, jednak w ten weekend pokazał się z niezwykle imponującej strony i zdobył wiele punktów dla zespołu, więc już wkrótce sam może stanąć na podium”.

Oczywiście występ Strolla stał pod znakiem zapytania niemal do samego końca. W gotowości przez cały czas był zawodnik rezerwowy zespołu, Felipe Drugovich, który zastąpił Kanadyjczyka w czasie testów. Ostatecznie Aston Martin potwierdził w czwartek przed Grand Prix Bahrajnu, że Stroll jest dopuszczony do wzięcia udziału w wyścigu.

Sam Stroll już po zmaganiach na torze w Bahrajnie powiedział, że całkowicie było warto poświęcić się i spróbować wystartować w otwarciu sezonu F1.

„To świetny sposób na rozpoczęcie sezonu, a ponadto Fernando stanął na podium. Cieszą się, że zdobyłem 6 punktów, biorąc pod uwagę wszystko, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Nie mogłem się ruszać, a 10 dni temu nie mogłem nawet chodzić, nie mogłem [poruszać] obiema rękami. Byłem właściwie warzywem i nie sądziłem, że będę tu teraz. Nadal przetwarzam wszystko to, co się wydarzyło. Zdobycie tych punktów jest niesamowite, podobnie jak jazda tym samochodem. To naprawdę świetny początek sezonu”.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze