Verstappen: Nie jestem tu, by zajmować drugie miejsce

Max Verstappen powiedział, że Red Bull musi zapewnić konkurencyjność oraz niezawodność swoich bolidów dla obu kierowców, aby mogli walczyć o mistrzostwo. Dodał on także, że interesują go wyłącznie zwycięstwa, a awarie na tym etapie sezonu są niepokojące.

Do Grand Prix Arabii Saudyjskiej z pole position ruszał Sergio Pérez po tym, jak Max Verstappen doznał awarii półosi w drugim segmencie kwalifikacji i do wyścigu startował z odległego, 15. pola. Holender przebił się przez stawkę i zajął drugie miejsce, lecz nie był w stanie pokonać zespołowego kolegi. Choć cieszy go obecna przewaga Red Bulla nad resztą stawki, jednocześnie martwi się, że kolejne awarie mogą mocno zaszkodzić szansom w walce o tytuł.

„Mam nadzieję, że [Red Bull będzie w stanie utrzymać tę różnicę] przez długi czas” – powiedział Verstappen. „Nie chodzi tu jednak wyłącznie o tempo samochodu. Musimy upewnić się, że bolid jest niezawodny i nie ma żadnych problemów. Mój pierwszy weekend sezonu nie był gładki z powodu dużej zmiany balansu od testów do weekendu wyścigowego, a także z powodu kilku innych rzeczy, które dzieją się w tle”.

„Teraz ponownie, po trzech pozytywnych sesjach treningowych [w Dżuddzie] miałem problem w kwalifikacjach. Oczywiście przebiłem się na drugie miejsce, więc chociaż tyle. Ogólnie wszyscy w zespole są szczęśliwi, ale ja nie. Nie jestem tu po to, by zajmować drugie miejsce, zwłaszcza gdy pracujesz bardzo ciężko również w fabryce, by upewnić się, że w wyścigach będziesz w dobrym stanie i że wszystko jest na swoim miejscu”.

„Potem jednak trzeba nadrabiać te wszystkie straty w wyścigu, co lubię – to znaczy, nie mam nic przeciwko temu – ale gdy walczysz o mistrzostwo, a zwłaszcza w przypadku, kiedy wygląda na to, że o niego rywalizują tylko dwa samochody, musimy upewnić się, że również te dwa bolidy są niezawodne”.

Źródło: racer.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze