De Vries: Yuki potwierdził nasz potencjał

Nyck De Vries nie zdołał wykręcić ani jednego konkurencyjnego okrążenia podczas piątkowych kwalifikacji do GP Azerbejdżanu. Holender rozbił swój bolid w pierwszych minutach sesji, odpając w Q1 po raz kolejny w tym sezonie. Kierowca AlphaTauri pochwalił tempo kwalifikacyjne zespołu,ale nie chciał wchodzić w szczegóły co do przyczyn wypadku.

De Vries wciąż szuka optymalnej formy na starcie swojego pierwszego pełnego sezonu w Formule 1. Holender jest jednym z dwóch kierowców, którzy nie zdobyli jeszcze ani jednego punktu. Podczas jedynej sesji treningowej Nyck rozbudził wyobraźnie kibiców zajmując szóste miejsce. W kwalifikacjach De Vries szybko pożegnał się z rywalizacją, uderzając z dużym imptetem w ścianę w zakręcie nr 3.

W wywiadach po kwalifikacjach 28-latek był bardzo rozczarowany, że nie udało mu się skorzystać z progresu, jaki poczynił jego zespół: „Nasze kwalifikacje oczywiście skończyły się przedwcześnie. To naprawdę wielka szkoda bo bolid sprawował się dobrze i byliśmy po prostu konkurencyjni. Do tego mieliśmy świetną sesje treningową, wiec tym bardziej szkoda że nie skorzystaliśmy z okazji”

De Vries nie chciał spekulować na temat tego, dlaczego doszło do zderzenia z bandą: „Szczerze nie wiem co tak naprawdę się wydarzyło. Wieczorem przysiądziemy nad tym z zespołem i dowiemy się o co chodziło”. Na samym początku Q1 Nyck został cofnięty z alei serwisowej z powrotem do garażu z powodu problemów z kontrolą hamulców tylnej osi. Zapytany o to Holender nie potwierdził tej teorii. „Nie chce spekulować, nie wiem do końca co się wydarzyło, przekonamy się jutro”.

De Vries przyznał również, że ogólne tempo bolidu jest lepsze, oraz że świetny wynik z treningów nie był kwestią przypadku: „Jesteśmy w kompletnie innym miejscu, niż w trzech poprzednich rundach. Trening pokazał, że mamy potencjał a Yuki to potwierdził więc tym bardziej szkoda tego wypadku”. Yuki Tsunoda po raz kolejny pokonał swojego kolege z zespołu, a do niedzielnego wyścigu ruszy z ósmego pola.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze