Verstappen: Z tego wyścigu wiele się nauczyłem

Max Verstappen, który w Azerbejdżanie uległ swojemu zespołowemu koledze z Red Bull Racing, Sergio Pérezowi, powiedział, że był w stanie podczas wyścigu wyciągnąć wiele wniosków, które mogą mu pozwolić w lepszym zrozumieniu bolidu w przyszłości.

Verstappen znajdował się na prowadzeniu po pierwszych okrążeniach rywalizacji na ulicach Baku po tym, jak wspólnie z Pérezem bezproblemowo wyprzedzili zdobywcę pole position, Charlesa Leclerca. Holender spadł jednak na trzecie miejsce, gdy zaliczył pit stop, a chwilę później na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, niwelując tym samym szansę na podcięcie Pereza.

Co prawda Verstappenowi udało się wyprzedzić Leclerca, to nie był on w stanie zagrozić pozycji Péreza. Po wyścigu stwierdził, że miał spore problemy z balansem w RB19.

„Oczywiście samochód bezpieczeństwa był trochę pechowy” – powiedział Verstappen po wyścigu. „Potem musiałem znowu naciskać, próbowałem trzymać się blisko [Péreza], aby znaleźć się w zasięgu systemu DRS, ale uważam, że z tego powodu opony się trochę przegrzewały, kiedy próbowałem za nim podążać. Miałem problemy ze spójnością również pod względem balansu”.

„Próbowałem różnych rzeczy i gdy udało mi się tę kwestię ustabilizować, powiedziałbym, że ostatnie 10 okrążeń było całkiem dobre. Było już zbyt późno, [aby rzucić wyzwanie Pérezowi], ale uważam, że na przestrzeni wyścigu udało mi się nauczyć wiele rzeczy, a na koniec dnia to dobry wynik dla zespołu”.

Po Grand Prix Azerbejdżanu w klasyfikacji kierowców przewaga Verstappena nad Pérezem zmalała do 6 punktów. Verstappen przeczuwa, że sytuacja może być inna podczas przyszłotygodniowego Grand Prix Miami.

„Wiemy, że to bardzo długi sezon. Jak powiedziałem, było wiele rzeczy, których ponownie się nauczyłem. Baku jest ponadto zupełnie inne w porównaniu z Miami, a Miami będzie inne w porównaniu z następnymi torami, na które pojedziemy. Cały czas starasz się jednak uczyć; nie może być idealnie przez cały czas i myślę, że w takie dni można uczyć się”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze