Verstappen: Niewiele rzeczy mogło pójść dzisiaj gorzej

Max Verstappen jest wyraźnie rozczarowany balansem swojego samochodu w trakcie obu sesji treningowych przed Grand Prix Emilii-Romaniii. Forma Red Bulla po piątku nie budzi przesadnej ekscytacji.

To z pewnością nie było najlepsze rozpoczęcie otwierającej europejski sezon rundy tegorocznych mistrzostw dla Maxa Verstappena i całego zespołu Red Bulla, dla którego jest to także pierwszy weekend bez Adriana Neweya w pełnoetatowym zajmowaniu się konstrukcjami stajni z Milton Keynes.

Holender zajął piąte miejsce w pierwszej sesji treningowej, natomiast w drugiej piątkowej sesji było jeszcze gorzej, bo znalazł się na siódmej pozycji, będąc o ponad pół sekundy za Charlesem Leclerkiem.

Trzykrotny mistrz świata był wyraźnie niepewny za kierownicą RB20 od pierwszych wyjazdów, co potwierdzają kilkakrotne wyjazdy poza tor m.in. w sekwencji Acqua Minerale i przedostatnim zakręcie. Pomimo wprowadzenia ulepszeń na Imolę, do których zalicza się nowa podłoga, Verstappen nie krył niezadowolenia z ogólnego balansu swojego samochodu.

„To był trudny dzień. Po prostu ciężko było uzyskać dobrą równowagę i nie czułem się pewnie w samochodzie. Niezwykle łatwo jest stracić samochód, więc mamy kilka rzeczy, którym musimy się przyjrzeć, ponieważ dzisiaj zdecydowanie.... było źle i niekomfortowo” – powiedział 26-latek.

„Długi przejazd również był naprawdę kiepski, więc zdecydowanie musimy poprawić kilka rzeczy, jeśli chcemy być jutro konkurencyjni” – podsumował swoją symulację niedzielnego tempa. „Dzisiaj najzwyczajniej w świecie mocno odstawaliśmy od (optymalnych) osiągów i jest to coś, co musimy poprawić”.

Po usłyszeniu pytania, czy Red Bull zdoła znaleźć niezbędne zmiany w ustawieniach przed jutrzejszymi wyzwaniami, Verstappen odparł tylko: „Myślę, że nie może być gorzej niż to, co mieliśmy dzisiaj, prawda? Przyjrzymy się kilku elementom, które możemy zrobić jutro lepiej. Ale tak, wygląda na to, że inni zrobili krok naprzód. A z naszej strony to był po prostu kiepski dzień”.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze