Räikkönen: Nie chciałem ryzykować

Räikkönen: Nie chciałem ryzykować Ferrari

Kimi Räikkönen ustawi się na trzecim polu startowym do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Niemiec Formuły 1. Jak przyznał kierowca Ferrari, po błędzie na swoim pierwszym okrążeniu w sesji Q3, nie chciał ryzykować zepsucia swojego drugiego okrążenia.

„Samochód spisywał się bardzo dobrze i wiedziałem, że mogę uzyskać dobry czas” – powiedział Fin. „Podczas mojej pierwszej próby w Q3 wszystko szło dobrze, ale popełniłem błąd i postawiło mnie bokiem. Byliśmy dość szybcy, aby uplasować się wyżej, ale nie chciałem popełnić kolejnego błędu i zmarnować całego okrążenia, więc nie ryzykowałem tak bardzo”.

„Trzecia pozycja nie jest może idealna, ale całkiem niezła. Trudno powiedzieć, co będzie najważniejsze w wyścigu. Jak dotąd nasz samochód był dobry i choć spodziewam się tego samego jutro, to warunki mogą ulec zmianie. Jak w każdym wyścigu, damy z siebie wszystko i zobaczymy, jaki to przyniesie wynik”.

Źródło: ferrari.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka