24h Spa wydłużone o godzinę

Choć tegoroczny wyścig 24 godziny Spa-Francorchamps rozpocznie się i zakończy o godzinie 15:30, potrwa aż 25 godzin. Nowa data została bowiem ustalona na weekend 24-25 października, gdy w Europie następuje zmiana czasu z letniego na zimowy.

Wyścig 10h Suzuka odwołany

Organizatorzy 10-godzinnego wyścigu na torze Suzuka ogłosili, że zaplanowana na 21-23 sierpnia tegoroczna edycja nie dojdzie do skutku. W zastępstwie ma zostać zorganizowana inna runda Intercontinental GT Series.

Larry ten Voorde wygrywa oba wyścigi i zdobywa wirtualny puchar Porsche

Walka o tytuł w Porsche Mobil 1 Supercup Virtual Edition rozstrzygnięta: w ostatniej podwójnej rundzie pucharu na Autodromo Nazionale Monza, rozgrywanej na platformie symulacyjnej iRacing, Larry ten Voorde (Team GP Elite) wygrał oba wyścigi za kierownicą swojego 485-konnego Porsche 911 GT3 Cup i zdobył mistrzostwo. Holender odebrał trofeum swoim najgroźniejszym rywalom: Juniorowi Porsche Ayhancanowi Güvenowi (Turcja/Martinet by Alméras) i Dylanowi Pereirze (Luksemburg/BWT Lechner Racing). W cyfrowej serii Porsche Mobil 1 Supercup wyłoniono też zwycięzców pozostałych klas. Leon Köhler (Niemcy/Lechner Racing Middle East) zajął pierwsze miejsce w kategorii debiutantów, a Marc Cini (Australia/Team Australia) wrócił do domu z tytułem w klasie ProAm. Zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji zespołów świętowała ekipa GP Elite z Holandii.

Robert Kubica wróci na wirtualny tor w 24-godzinnym wyścigu

Kubica kontynuuje swoją wirtualną przygodę i już w najbliższą sobotę, wspólnie z partnerami z zespołu ORLEN Team Targa stanie do rywalizacji na legendarnym torze Nürburgring. Początek wyścigu około godziny 15.45.

Güven i ten Voorde znów zadbali o zjawiskowe pojedynki

Drugi wyścigowy dzień wirtualnej edycji Porsche Mobil 1 Supercup minął pod znakiem spektakularnych starć pomiędzy Juniorem Porsche Ayhancanem Güvenem (Turcja/Martinet by Alméras) oraz Larrym ten Voordem (Holandia/Team GP Elite). Ostatecznie każdy z nich odniósł po jednym zwycięstwie. Trzeci wyścig sezonu cyfrowej wersji pucharu Porsche Mobil 1 Supercup na brytyjskim torze Silverstone wygrał Güven, a w czwartym jako pierwszy linię mety – w Porsche 911 GT3 Cup o mocy 485 KM – minął ten Voorde. W obu wyścigach zwycięstwa poprzedziły emocjonujące pojedynki. Łącznie w rywalizacji na internetowym symulatorze wyścigów iRacing wzięło udział 31 kierowców.

24h Spa nie odbędzie się w planowanym terminie

W związku z postanowieniem belgijskich władz o wprowadzeniu zakazu organizacji wydarzeń masowych do 31 sierpnia, tegoroczny wyścig 24 godziny Spa-Francorchamps nie odbędzie się w planowanym terminie 23-26 lipca.

Vanthoor: Brakuje tylko Daytony

Efektowne driftowanie w drodze z salonu do kuchni, ślady poślizgów opon na jasnych płytkach podłogowych, wreszcie dźwięk śmiechu odbijający się echem w rodzinnym domu w Waiblingen niedaleko Stuttgartu. W życiu kierowcy Porsche, Laurensa Vanthoora, nawet w czasie pandemii koronawirusa dominują prędkość i zwroty akcji. 29-latek wraz z żoną Jacqueline w związku z wybrykami ich córki mają dużo zajęć. Mimo że dziewczynka ledwie skończyła pierwszy rok życia, już zdradza talent prawdziwego kierowcy wyścigowego – w jeździku w barwach Porsche 911 GT3 R Manthey-Racing. Jego zielono-limonkowe malowanie „Grello” odbija się w niebieskich oczach dumnego ojca.

Voorde i Güven wygrywają wirtualne otwarcie sezonu Porsche Supercup

Larry ten Voorde (Holandia/Team GP Elite) i Junior Porsche Ayhancan Güven (Turcja/Martinet by Alméras) świętowali swoje zwycięstwa w pełnej emocji inauguracyjnej rundzie Porsche Mobil 1 Supercup Virtual Edition. Pierwszy z dwóch wyścigów na torze Circuit de Barcelona-Catalunya w Hiszpanii wygrał ten Voorde, a w drugim triumfował Güven. W wirtualnym pojedynku wystartowało 31 kierowców, każdy w Porsche 911 GT3 Cup o mocy 485 KM. Do zarejestrowanych zawodników „prawdziwego” pucharu Porsche Mobil 1 Supercup dołączyli fabryczni kierowcy Porsche i inni znani profesjonalni kierowcy wyścigowi.

Bentley odnosi pierwsze zwycięstwo w Bathurst

Jules Gounon, Maxime Soulet i Jordan Pepper odnieśli dla Bentleya pierwsze zwycięstwo w 12-godzinnym wyścigu Bathurst oraz cyklu Intercontinental GT Challenge. Załoga #7 ustanowiła nowy rekord dystansu i pokonała reprezentantów innej brytyjskiej marki, McLarena.

Campbell zdobywa pole position w Bathurst

Jeden ze zwycięzców ubiegłorocznego 12-godzinnego wyścigu w Bathurst Matt Campbell wywalczył pole position do tegorocznej edycji, prowadząc Porsche zespołu Absolute Racing.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league