Strakka wybiera Mercedesa

Brytyjski zespół Strakka Racing poinformował o nawiązaniu współpracy z Mercedesem-AMG na sezon 2018 Blancpain GT Series oraz Intercontinental GT Challenge. Ekipa zrezygnuje tym samym z wystawiania samochodów marki McLaren.

Pierwszy sprawdzian dla nowej kombinacji będzie miał miejsce w lutym, podczas pierwszej rundy IGTC w australijskim Bathurst. Zespół pojawi się również podczas pozostałych pozaeuropejskich rundach cyklu – w Suzuce oraz w Laguna Seca. Inaczej niż w zeszłym roku, ekipa nie pojawi się podczas rund Blancpain GT Series Sprint Cup, skupiając się na rywalizacji długodystansowej – wliczając w to prestiżowy wyścig 24h Spa.

„Powrót Strakka Racing na światową arenę i rywalizacja na takich torach jak Bathurst czy Laguna Seca to wspaniała wiadomość” – powiedział założyciel zespołu Nick Leventis. „To, wraz z naszym powrotem do Endurance Cup, daje nam ekscytujący kalendarz na przyszły sezon, a partnerstwo z Mercedes-AMG pozwoli nam walczyć o miejsca na podium i zwycięstwa”.

Zespół nie ogłosił jeszcze swojego składu kierowców. Wiadomo jednak, że będzie się on częściowo składać z fabrycznych kierowców Mercedesa.

Źródło: blancpain-gt-series.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1