Michał Broniszewski, Davidei Rigon i Miguel Molina wywalczyli pole position do 12-godzinnego wyścigu na torze Yas Marina. Załoga Ferrari zespołu Kessel Racing pokonała Alexandr’a Cougnauda, Scotta Andrewsa i Adriena Chile w Ligierze od Graff Racing.

Kwalifikacje były podzielone na trzy 15-minutowe segmenty, w trakcie których trójka kierowców starała się uzyskać najlepsze możliwe czasy. O ustawieniu na starcie decydowała średnia najlepszych rezultatów załogi.

Choć podczas swojego przejazdu Broniszewski popisał się dalekim od ideału wynikiem 2:11,207, Rigon oraz Molina uzyskali czasy odpowiednio 2:08,460 i 2:08,683, co pozwoliło załodze #11 awansować na pierwsze miejsce ze średnią 2:09,450.

Broniszewski i Rigon powtórzyli zatem swój kwalifikacyjny sukces sprzed roku, kiedy to ich zespołowym kolegą był Giaccomo Piccini.

Zespół Graff Racing #9 przegrał pole position o 0,034 sekundy, lecz zajął pierwsze miejsce w klasie LMP3 Pro-Am. Trzecie miejsce zajął zespół Ultimate #17 w innym Ligierze, a drugi rząd uzupełni ekipa TF Sport, reprezentująca Aston Martina.

12-godzinna rywalizacja na torze Yas Marina będzie podzielona na dwa 6-godzinne segmenty. Pierwszy z nich rozpocznie się w sobotę o godzinie 6:10 polskiego czasu.

Wyniki kwalifikacji

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race