Pierwsi klienci odebrali nowe Audi R8 LMS GT4

Audi Sport customer racing pozyskało pierwszych klientów na model Audi R8 LMS GT4. Wyścigowe zespoły z Ameryki, Australii, Chin i Europy, odebrały pierwszych dwanaście samochodów w siedzibie Audi Sport w Neuburgu nad Dunajem. Audi R8 LMS GT4, to trzeci model z gamy przygotowanej przez dział Audi Sport customer racing.

Klientów przybyłych do siedziby Audi Sport w Neuburgu przywitali osobiście prezes Audi Sport GmbH Stephan Winkelmann oraz szef działu Audi Sport customer racing, Chris Reinke. Pięć wyścigowych samochodów powędrowało do klientów z USA, a po dwa do klientów z Azji, do zespołu Bourguignon z Holandii i do Phoenix Racing z Niemiec. Jedno auto odebrał klient z Australii.

„Nowy projekt zawsze symbolizuje nowe otwarcie. Wręczenie kluczyków nowym klientom, to podniosła chwila zarówno dla nas, jak i dla nich. Wszystkim zespołom jeżdżącym od tej pory nowymi Audi R8 LMS GT4, życzymy samych sukcesów” – powiedział Chris Reinke. Nowy, sportowy model, bazujący w znacznym stopniu na wersji seryjnej Audi R8, rozwija moc 364 kW (495 KM). Z wersją seryjną dzieli ok. 60 procent podzespołów i podobnie jak ona, wytwarzany jest w zakładach Audi w Böllinger Höfe. Kategoria GT4 stała się stałym elementem klasyfikacji generalnych lub klasowych ponad piętnastu serii wyścigowych lub indywidualnych imprez w Ameryce Północnej, w Europie i w Azji. Modele typu GT4 wystawiane będą również, począwszy od sezonu 2018, w serii wyścigów Audi R8 LMS Cup.

Audi z sukcesem testowało R8 LMS GT4 przy okazji kilku tegorocznych imprez, m.in. 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring, czy w Mistrzostwach Długodystansowych serii VLN. W najbliższym czasie, 12 i 13 stycznia 2018, dwa egzemplarze Audi R8 LMS GT4 w barwach prywatnego zespołu Phoenix Racing wezmą udział w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. Dwa tygodnie później z ich udziałem zainaugurowany będzie kolejny sezon North American IMSA. W pierwszym tygodniu lutego natomiast, klienci Audi wystartują w 12-godzinnym wyścigu w Bathurst, a potem, na początku marca, rozpoczną siódmy już sezon Audi R8 LMS Cup.

Obok biorącego udział w najbardziej prestiżowych zmaganiach modelu Audi R8 LMS GT3 oraz Audi RS 3 LMS przeznaczonego dla wyścigów samochodów turystycznych niższych klas, Audi R8 LMS GT4 jest trzecim modelem przygotowywanym przez Audi Sport customer racing dla klientów zewnętrznych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1