Polacy znów w Super Trofeo

Na torze Yas Marina w Abu Zabi wystartował kolejny sezon markowych serii Lamborghini Super Trofeo. Wśród czternastu załóg, dwie wystawi polska ekipa GT3  Racing z trzema rodakami w składzie.

Bliskowschodnia edycja serii Super Trofeo to czwarta, po Europie, Azji i Północnej Ameryce rywalizacja pucharowych Lamborghini.  Wprowadzona rok temu, w praktyce stanowi zimowe preludium do serii kontynentalnych pozwalające przygotować się do zasadniczej części sezonu. Podobnie jak rok temu, tegoroczny sezon stanowią trzy odsłony serii: runda na Yas Marina oraz dwie w Dubaju w dniach 16-17 lutego i 2-3 marca, przy czym finałowa odbędzie się na wydłużonej wersji toru Dubai Autodrome.

Do walki w Abu Zabi, pośród łącznie 14 ekip stanęły dwa Huracány znanego już ze startów w Super Trofeo, rzeszowskiego zespołu GT3 Poland.  W samochodzie nr 67 samodzielnie startuje triumfator Super Trofeo Europe w klasie AM Andrzej Lewandowski, natomiast dwuosobową załogę nr 51 pod wodzą Bartosza Opioły stanowią Grzegorz Moczulski i Rafał Mikrut.

Konkurentami Polaków są m.in. triumfator ubiegłorocznego World Final Riccardo Agostini w załodze razem z drugim w klasie Pro rywalizacji w Europie i pierwszym w Pro-Am w Azji Rikem Breukersem, a w klasie Pro-Am m.in. Christopher Zöchling w jednym z dwóch Lambo ekipy GDL Racing Middle East czy zwycięzca wyścigu World Final Mark Proto w jednym z dwóch chińskiego FFF Racing.

Rywalizacja pucharowych Lamborghini stanowi część  rozbudowanej imprezy, w której obecne są również bliskowschodnie, pucharowe rywalizacje Toyoty, Porsche i Radicala, a także tamtejszej Formuły 4. Dwa 50-minutowe wyścigi Huracánów zaplanowane są tu na piątek o godzinie 16:40 oraz sobotę o 14:05 czasu polskiego.

Lista startowa Lamborghini Super Trofeo Middle East w Abu Zabi
Terminarz zmagań na torze Yas Marina w dniach 2-3 lutego 2018

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1