Porsche zbuduje nowy samochód GT4

Niemiecki producent Porsche będzie w przyszłym roku oferować nową wersję swojego modelu Cayman GT4 Clubsport.

Podobnie jak poprzedni model – sprzedany w ilości ponad 400 egzemplarzy – nowy pojazd będzie oferowany zarówno w wersji przeznaczonej do imprez typu track day, jak i w pełnej specyfikacji GT4.

„Gdy samochód był w użyciu przez naszych klientów, zobaczyliśmy że niektóre kwestie można uprościć” – powiedział szef programu GT Porsche Frank-Steffen Walliser. „Chcemy poprawić wszystko, od zwiększenia mocy silnika, po dodanie docisku aerodynamicznego – w zależności od tego, co przyniesie nowy samochód drogowy”.

Poprzednia generacja modelu Clubsport przekroczyła oczekiwania Porsche, w związku z czym cały nakład został wyprzedany: „Nie pokryliśmy zapotrzebowania rynku – była to wtedy nowa kategoria, która teraz cieszy się ogromną popularnością, również na wschodzących rynkach jak Chiny czy Tajlandia”.

Walliser jest przekonany, że klasa GT4 powinna pozostać przeznaczona wyłącznie dla zespołów klienckich i przestrzega przed samochodami budowanymi na bazie aut GT3: „To samochody dla kierowców nie-profesjonalnych, a niektóre nowe modele przekraczają tę granicę i są jedynie pomniejszonymi autami GT3. Założeniem klasy są niskie koszty startów – nie ma znaczenia, czy auta będą o sekundę szybsze, liczy się dobry poziom rywalizacji”.

Źródło: sportscar365.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze