Blancpain kończy współpracę z SRO

Szwajcarski producent zegarków Blancpain kończy współpracę z organizacją Stephana Ratela. W przyszłym roku, wyścigi GT nie będą już sygnowane tą nazwą. 

O decyzji Blancpain poinformował szef i założyciel SRO Stephane Ratel podczas konferencji prasowej po wyścigu Blancpain GT World Challenge w Las Vegas. Oceniając dziesięć lat współpracy, Ratel bardzo ciepło wyraził się o dotychczasowym partnerze, wskazując na jego duży wkład w rozwój wyścigów SRO.  

W jej trakcie, parę zdań wyraził także wiceprezydent Blancpain Andrea Caputo, który także pozytywnie ocenił niemal dziesięć lat współpracy. Decyzję firmy, Caputo tłumaczył natomiast chęcią rozwoju marki na nowe rynki. Zapewnił także, że gama wyścigów pod wodzą SRO jest pozostawiana w pewnych rękach i nie ma żadnych obaw, ażeby bez Blancpain nie utrzymała ona obecnego poziomu. 

SRO nie ujawniła, czy i w ogóle ma obecnie nowego kandydata na sponsora tytularnego swoich wyścigów. Brak obaw co do organizacji przyszłorocznych wyścigów skazuje jednak, że SRO była na taką ewentualność przygotowana i kibice szerokiej gamy Blancpain GT także nie muszą obawiać się o rywalizacje pojazdów GT w przyszłorocznym sezonie. 

Blancpain był sponsorem tytularnym wyścigów SRO w praktyce od 2009 roku. Zaczynając od Lamborghini Super Trofeo, w 2011 współpraca zaowocowała powstaniem Blancpain GT Endurance, serii do dziś stojącej na czele średnio- i długodystansowych wyścigów pojazdów GT3. Obecnie, pod szyldem SRO i Blancpain organizowanych jest rocznie ponad 20 wyścigów na 3 kontynentach, z promowaną obecnie GT World Challenge jako reprezentacyjną serią wyścigów na poziomie mistrzostw świata. 

 Źródło: SRO

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league