BMW zbuduje nowe GT3 w oparciu o M4

BMW zaprezentowało pierwsze szkice nowego pojazdu klasy GT3. Bawarski producent ujawnił, że następca M6 GT3 będzie oparty na nadchodzącym, nowym modelu M4. 

Dla BMW będzie to pierwszy samochód GT3 oparty na samochodzie tej serii modeli. Marka już wcześniej była znana z nietypowych baz do budowy samochodów wyścigowych, jednak w GT3 było to przede wszystkim małe coupé Z4 oraz dużo większa M6. M4 (wcześniej znana jako dwudrzwiowe M3) dotychczas można było oglądać w innych klasach, na czele z GTE oraz wersją do niemieckiej serii DTM. 

Teraz marka zdecydowała, że czołowe coupé oparte na serii 3 pojawi się także w klasie GT3, zastępując obecny tu od kilku lat model M6 GT3. BMW nie zaprzecza, że ten kierunek działania jest związany między innymi z nową linią stylistyczną marki, której pierwszym elementem ma być właśnie nadchodzący model M4. 

Wyścigowa wersja modelu pojawi się na torach w sezonie 2022, choć pierwszy testowy wyjazd modelu BMW zapowiada już na drugą połowę przyszłego roku. M4 GT3 będzie oparte na nowych, wprowadzanych w życie w 2022 roku przepisach serii GT3, które w tym tygodniu zaakceptowała Światowa Rada Sportów Motorowych w Paryżu. 

O technicznej stronie samochodu wiadomo niewiele, szef BMW Motorsport Jens Marquardt ujawnił jednak, że silnikiem wyścigowego M4 będzie jednostka z wersji drogowej, 3-litrowy rzędowy sześciocylindrowiec z turbodoładowaniem, znany już z modeli X3 M i X4 M. Cena modelu ma pozostać na poziomie ceny obecnego samochodu GT3 marki, czyli 379 tys. Euro. 

Źródło: BMW 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league