Leo Yi wygrywa puchar GT w Makau

Były mistrz chińskich mistrzostw samochodów turystycznych Leo Yi odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w wyścigu samochodów GT na ulicach Makau. Zdobywca pole position pokonał Machy’ego Lee oraz Davida Chena.

O’Young był najszybszy w sobotnim wyścigu kwalifikacyjnym, lecz po jego zakończeniu został przesunięty na 11. pozycję. Pole position przypadło zatem Leo Yi, który utrzymał prowadzenie po starcie. Za jego plecami Marchy Lee i Heng Min wyprzedzili Davida Chena, z kolei O’Young zyskał cztery pozycje, awansując na siódme miejsce po pierwszym okrążeniu.

Już na wyjściu z pierwszego zakrętu Pak Yu Lo zaparkował swojego Lotusa w barierze, powodując wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Wyścig został wznowiony na czwartym okrążeniu. Leo Yi utrzymał prowadzenie przed Marchym Lee, a za nimi David Chen próbował przypuścić atak na Henga Mina, lecz pozostał na czwartej pozycji. O’Young zyskał kolejne dwie pozycje po restarcie, wyprzedzając Stevena Beia i Kana Zanga.

Dwa okrążenia później David Chen wyprzedził Henga Mina w zakręcie Lisboa, co wykorzystał O’Young, aby również wyprzedzić Chińczyka na dojeździe do San Francisco Hill. Po awansie na czwartą lokatę O’Young szybko dogonił Chena, lecz utknął na nim aż do dziesiątego okrążenia, kiedy to w odważny sposób objechał go od zewnętrznej na wejściu w zakręt Lisboa.

Kierowca z Hong Kongu nie mógł jednak cieszyć się z podium, bowiem jadący na dziesiątej pozycji Liangbo Yao stracił panowanie nad swoim Mercedesem-AMG na wyjściu z zakrętu Mandarin Oriental i uderzył w barierę, powodując wywieszenie czerwonej flagi, która zakończyła wyścig. Wyniki zostały tym samym cofnięte do stanu z ostatniego pełnego okrążenia, kiedy to trzeci był jeszcze Chen.

Zwycięzcą został Leo Yi, który do tego momentu zdążył wyrobić sobie sześciosekundową przewagę nad Marchym Lee. David Chen, Darryl O’Young i Heng Mina uzupełnili pierwszą piątkę. Kan Zang był szósty, przed Stevenem Beiem, Kaiem Fung Lo, Alexem Liu i Liangbo Yao, który pomimo wypadku został sklasyfikowany w pierwszej dziesiątce.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze