Vanthoor na pole position do 24h Spa

Dries Vanthoor wywalczył pole position do 70. edycji 24-godzinnego wyścigu na torze Spa-Francorchamps. Reprezentant zespołu WRT pokonał swojego rodaka Maxime’a Martina oraz innego kierowcę Audi Nico Müllera.

Tylko 19 kierowców przystąpiło do sesji super pole, po tym jak Raffaele Marciello rozbił Mercedesa #88 zespołu AKKA ASP podczas rozgrzewki. Pozostali zawodnicy przejechali dwa pomiarowe okrążenia – już po swoim pierwszym kółku na czele znalazł się Vanthoor, a podczas swojej drugiej próby uzyskał jeszcze lepszy czas 2:18,578 i zapewnił sobie pole position z przewagą 0,605 sekundy.

„Nie było łatwo” – powiedział Belg. „Kiedy wsiadłem do samochodu, postanowiłem dać z siebie absolutnie wszystko. To pole position zawdzięczam zespołowi WRT, Audi, inżynierom oraz wszystkim pracującym w tle. Nasz samochód był perfekcyjny”.

Martin, który zamienił w tym sezonie BMW na Astona Martina, uzyskał czas 2:19,183. Za trzecim Mullerem uplasował się Davide Rigon w Ferrari #72 od SMP Racing. Piąty był Kelvin van der Linde w Audi, który pokonał Come’a Ledogarda w McLarenie i  a najszybszy w prekwalifikacjach zespół Walkenhorst Motorsport #34 uplasował się na szóstym miejscu.

Źródło: blancpain-gt-series.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1