De Phillippi na pole position do 8h Indianapolis

Connor De Philippi wywalczył pole position do niedzielnego 8-godzinnego wyścigu Intercontinental GT Challenge na torze Indianapolis. Reprezentant ekipy Walkenhorst Motorsport pokonał w 15-minutowej dogrywce lidera klasyfikacji generalnej Julesa Gounona w Bentleyu.

Gounon jako pierwszy wykręcił pomiarowe okrążenie i wydawało się, że to właśnie on stanie na pole position, gdy na cztery minuty przed końcem De Philippi uzyskał wynik 1:23,318 i zapewnił BMW drugi kwalifikacyjny triumf w IGTC. Samochód Amerykanina poprowadzi na starcie Augusto Farfus, a załogę #34 uzupełnia Nicky Catsburg.

Drugie miejsce byłoby satysfakcjonujące dla liderów klasyfikacji generalnej, lecz po zakończeniu kwalifikacji okazało się, że w Bentleyu #7 niepoprawnie zamontowano GPS, przez co Gounon, Maxime Soulet i Jordan Pepper otrzymali karę przesunięcia o 10 pozycji na starcie.

Tym samym do pierwszego rzędu wskoczył Mario Farnbacher w Hondzie #30 od JAS Motorsport. Niemiec pojechał o pół sekundy wolniej od Philippiego, a jego auto poprowadzi na starcie Dane Cameron. Zaledwie 0,037 sekundy do pierwszego rzędu zabrakło Nickowi Yelloly’emu w drugim BMW od Walkenhorst Motorsport. Walka o czwarte miejsce była wyjątkowo wyrównana, a Trent Hindman w Hondzie pokonał Alessandro Balzana w Ferrari o zaledwie jedną tysięczną sekundy.

Mirko Bortolotti zapewnił szóste pole startowe dla Audi, pokonując Ryana Dalziela w Mercedesie oraz Maxa Roota w Porsche. Stawkę sesji Q2 uzupełnił Jeff Westphal w Ferrari.

8-godzinny wyścig na Indianapolis wystartuje o godzinie 16.