Farnbacher na pole position do finału IGTC

Mario Farnbacher wywalczył pole position do ostatniego międzynarodowego wyścigu GT w 2020 roku – 9-godzinnego finału sezonu Intercontinental GT Challenge w Kyalami. Kierowca Hondy pokonał lokalnych faworytów Jordana Peppera i Sheldona van der Linde.

Wyniki kwalifikacji zostały rozstrzygnięte podczas sesji superpole, przeznaczonej dla sześciu najszybszych załóg. Za kierownicą jedynej w stawce Hondy zasiadł Farnbacher, który dopiero chwilę wcześniej jako pierwszy zszedł poniżej 1:42. Podczas decydującej sesji powtórzył tę sztukę, zdobywając pole position z wynikiem 1:41,581.

Farnbacher dzieli samochód z Rengerem van der Zande oraz Bertrandem Baguette, który zastępuje w ten weekend Dane’a Camerona. Pierwsza dwójka nadal ma szanse na tytuł w klasyfikacji generalnej, tracąc 12 punktów do Earla Bambera i Laurensa Vanthoora.

Znacznie bliżej tytułu są trzeci w klasyfikacji Maxime Soulet, Jules Gounon i Jordan Pepper, dla których 9h Kyalami to ostatni wyścig w roli fabrycznych kierowców Bentleya. Pepper zapewnił tej trójce miejsce w pierwszym rzędzie na polach startowych, ze stratą 0,142 sekundy do Farnbachera.

Trzeci był Sheldon van der Linde, który dzieli w ten weekend BMW #34 ze zwycięzcami z Indianapolis – Augusto Farfusem i Nickym Catsburgiem. Stawkę sesji superpole uzupełnili Christopher Haase w Audi, Matt Campbell w Porsche oraz David Pittard w BMW.

Dopiero na 10. pozycji zakwalifikowali się prowadzący w klasyfikacji kierowców Earl Bamber i Laurens Vanthoor, dzielący Porsche ekipy Dinamic z Kevinem Estre.

9-godzinny wyścig w Kyalami wystartuje o godzinie 10 czasu polskiego.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze