Wyścig 9h Kyalami przełożony z powodu nowego wariantu koronawirusa

Tegoroczny 9-godzinny wyścig na torze Kyalami został przesunięty ze względu na ograniczenia w podróży do RPA w związku z wykryciem nowej mutacji COVID-19, który wywodzi się z tego kraju.

Grupa SRO Motorsports opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała o rozmowach z promotorem wyścigu nad oceną rozwiązań dotyczących przemieszczania się oraz ustalenia nowej daty rywalizacji. Zgodnie z komunikatem, powinna ona zostać podana w poniedziałek.

Przyczyną przełożenia wyścigu jest czwartkowe ogłoszenie przez władze RPA odkrycia nowej mutacji koronawirusa. W reakcji na to, Wielka Brytania, Francja, Włochy, a także inne kraje wprowadziły restrykcje w przemieszczaniu się do tego kraju. Jeszcze w piątek Wielka Brytania zakazała lotów do RPA, ale oczekuje się, że inne państwa podejmą podobną decyzję.

„Wykrycie wariantu koronawirusa B.1.1.529 w Afryce Południowej, co zostało ogłoszone 25 listopada, i wynikające z tego ograniczenia podróży nałożone już przez kilka krajów, uniemożliwią większości międzynarodowych zespołów i personelowi mistrzostw na lot do Republiki Południowej Afryki” – czytamy w oświadczeniu SRO.

„Lokalny promotor i SRO Motorsports Group – którzy są współodpowiedzialni za organizację wyścigu – już pracują z lokalnymi władzami, aby ocenić rozwiązania dotyczące podróży i zmienić harmonogram wydarzenia. Nowa data wyścigu Joburg Kyalami 9 Hour, który odbędzie się na Kyalami Grand Prix Circuit, zostanie potwierdzona i ogłoszona w poniedziałek. Bezpieczeństwo wszystkich uczestników i personelu będzie miało najwyższy priorytet w każdej z podjętych decyzji o zmianie harmonogramu wyścigu Joburg Kyalami 9 Hour".

Źródło: sportscar365.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze