12h Bathurst z nową datą

12-godzinny wyścig w Bathurst, będący pierwszą rundą tegorocznego cyklu Intercontinental GT Challenge, został przeniesiony na 13-15 maja ze względu na utrudnienia związane z pandemią koronawirusa.

Ubiegłoroczny wyścig został odwołany, zatem kierowcy powrócą na Mount Panorama po raz pierwszy od 2020 roku. Początkowo zawody zaplanowano na 25-27 lutego – zaledwie trzy tygodnie po kończącym sezon 2021 9-godzinnym wyścigu w Kyalami. Podjęto jednak decyzje o trzymiesięcznym opóźnieniu.

„To najlepsze rozwiązanie dla wyścigu w obecnych okolicznościach” – powiedział dyrektor operacyjny australijskiej Supercars Shane Howard. „Nowy termin zmniejsza presję na uczestnikach spoza kontynentu, operatorach rejsów oraz sędziów i wolontariuszy, którzy odgrywają kluczową rolę w sukcesie wydarzenia rok do roku”.

„Współpracowaliśmy ściśle z agencją turystyczną Nowej Południowej Walii, SRO Motorsports Group, samorządem Bathurst, Motorsport Australia, ARG oraz nadawcami, aby upewnić się, że nowy termin będzie jak najlepszy dla wszystkich zaangażowanych w 12h Bathurst. Wiele znakomitych zespołów potwierdziło już swój udział i nie możemy doczekać się aż kolejni uczestnicy zza granicy zapowiedzą się w nowym terminie”.

Wyścig 12h Bathurst będzie pierwszą z czterech rund sezonu 2022 Intercontinental GT Challenge. Dwa miesiące później, w ostatni weekend lipca, zaplanowano 24-godzinny wyścig na torze Spa-Francorchamps, po czym kierowców czeka jeszcze 8 godzin ścigania w Indianapolis w październiku, a sezon zakończy wyścig 9h Kyalami na początku grudnia.

Źródło: intercontinentalgtchallenge.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze