Kevin i Jan Magnussenowie wystartują w Gulf 12 Hours

Kierowca Formuły 1 Kevin Magnussen oraz startujący w wyścigach samochodowych Jan Magnussen po raz drugi wystąpią wspólnie w Gulf 12 Hours w Abu Zabi.

Ojciec i syn będą ścigać się Ferrari 488 GT3 Evo wystawionym przez zespół MDK Motorsports na torze Yas Marina 11 grudnia. Razem z nimi jeździć będzie właściciel ekipy Mark Kvamme, który w czerwcu wystartował w 24h Le Mans. Będzie to 10. edycja Gulf 12 Hours, który zakończy jednocześnie tegoroczny sezon Intercontinental GT Challenge.

„Mark i ja spotkaliśmy się podczas weekendu Grand Prix Miami i w jakiś sposób pojawił się pomysł wspólnego ścigania w Abu Zabi” – powiedział Kevin Magnussen. „Zadzwoniliśmy do mojego ojca i w ten sposób skład został uformowany. MDK Motorsports jest tworzony przez pasjonatów i profesjonalnych zawodników, a ja lubię pracować z tymi ludźmi. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co możemy osiągnąć razem. Oczywiście jestem też niezmiernie wdzięczny, że dostałem kolejną szansę prowadzenia samochodu razem z ojcem – i mam nadzieję, że nawet spróbujemy wygrać wyścig”.

Z kolei dwukrotny mistrz IMSA Jan Magnussen dodał: „Nie mogę sobie wyobrazić lepszego sposobu na zakończenie sezonu! Ogromne podziękowania dla MDK Motorsports za stworzenie tego programu oraz umieszczenie Kevina i mnie ponownie w jednym samochodzie. Miałem okazję prowadzić Ferrari 488 w Le Mans w 2020 roku i jest to bardzo odpowiedni samochód wyścigowy. W połączeniu z doświadczonym zespołem i trzema kierowcami, którzy naprawdę chcą się ścigać, zobaczmy, co możemy zrobić. Jestem pewien, że będzie to świetna zabawa!”.

Duet ojciec-syn w ubiegłym roku spełnił marzenie wspólnego startu w 24h Le Mans, przystępując do tego wyścigu w klasie LMP2, reprezentując zespół High Class Racing. Z powodu pewnych problemów ukończyli rywalizację na 17. miejscu w swojej kategorii, tracąc wiele okrążeń do triumfatorów.

Dodatkowo Kevin Magnussen miał w tym sezonie ścigać się w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w Peugeocie, zanim otrzymał ofertę powrotu do Formuły 1 oraz ekipy Haas przed rozpoczęciem tegorocznych zmagań.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze