Nissan w obu seriach Blancpain

Nissan w obu seriach Blancpain Nissan

Nissan ogłosił swój program startów w sezonie 2016, rozszerzając obecność zespołu GT Academy Team RJN o Blancpain Sprint Series.

Kierowcy Nissan GT Academy Team RJN:

Blancpain Sprint Series:
Alex Buncombe, Mitsunori Takaboshi (Pro Cup)
Sean Walkinshaw, Ricardo Sánchez (Pro-Am Cup)

Blancpain Endurance Series:
Alex Buncombe, Lucas Ordóñez, Mitsunori Takaboshi (Pro Cup)
Sean Walkinshaw, Matt Simmons, Romain Sarazin (Pro-Am Cup)

Tym samym japoński producent będzie obecny we wszystkich europejskich wyścigach organizacji Stéphane’a Ratela, w której długodystansowej części będą bronić tytułu mistrzowskiego z prowadzoną przez Boba Neville’a ekipą RJN Motorsport.

„W ubiegłym roku Nissan GT-R uczestniczył w wielu prestiżowych rywalizacjach a całym świecie, gdzie uzyskaliśmy znakomite wyniki” – powiedział nowy szef Nismo Shoichi Miyatani. „O ile mamy wielkie nadzieje związane z naszymi młodymi kierowcami, kontynuujemy rozwój modelu GT-R, co wspomoże wzrost wizerunku marki na całym świecie”.

W składzie BES zabraknie Katsumasy Chiyo. Japońska gwiazda przeniesie się do rywalizacji w rodzimej serii Super GT, dzięki temu jednak w Blancpain pojawi się 23-letni Mitsunori Takaboshi, który dołączy do Alexa Buncombe’a i Lucasa Ordóñeza, który jest jedną z ostoi programu GT Academy, którego część byłych zwycięzców pożegnała się z marką niedługo po rezygnacji ze stanowiska szefa Nismo Darrena Coxa.

To nie oznacza jednak zarzucenia programu – w klasie Pro-Am BES wystartują bowiem aktualni zwycięzcy – Matt Simmons z edycji australijskiej oraz triumfator francuskiej GT Academy Romain Sarazin. Ich partnerem będzie Sean Walkinshaw, który przeniósł się do fabrycznej ekipy po imponujących startach w Always Evolving Motorsport.

Nissan potwierdził także swój udział w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring, lecz skład kierowców na to wydarzenie poznamy w późniejszym terminie. Japońska marka w swoim oświadczeniu nie zapomniała również o silnikach LMP2 i LMP3, które pojawią się w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, Europejskiej Serii Le Mans i Azjatyckiej Serii Le Mans.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Nissan

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka