To niemal pewne - oto Porsche 919 Hybrid!

To niemal pewne - oto Porsche 919 Hybrid!

Według magazynu Racecar-enrineering, Porsche ujawniło nazwę swojego nowego prototypu LMP1. Pojazd otrzymał nazwę 919 Hybrid.

O tym, jak będzie się nazywała nowa konstrukcja Porsche, nie rozmawiano zbyt wiele – była to jednak ciekawostka, która nurtowała fanów tej marki w związku z jej powrotem do wyścigów długodystansowych. W niektórych miejscach pojawiała się nazwa 999, 9R9 lub 919 – tą ostatnią sugerowano m.in. w związku z pojawieniem się cywilnego supermodelu 918, hybrydowego "potwora", który na drogi publiczne miałby przenosić technologię wprowadzaną także w wyścigowym prototypie – a także słynnego 917, pierwszego prototypy Porsche, który wygrał słynne 24h Le Mans.

Z nieoficjalnych informacji, ta ostatnia nazwa miała także wypłynąć podczas Grand Prix Formuły 1 na torze Suzuka, kiedy to Mark Webber miał powiedzieć, że "dzięki zezwoleniu na wcześniejsze odejście z Red Bull Racing, będzie mógł wziąć udział w testach 919 LMP1". Kolejne emocje pojawiły się, gdy kilka dni temu, Porsche zastrzegło liczbę "919" jako nazwę jednego z nowych produktów – teraz natomiast, nazwa nowego prototypu tej marki jest już praktycznie znana.

Porsche 919 Hybrid – tak nazywać ma się nowa wyścigówka Porsche według magazynu Racecar engineering, który poinformował o tej decyzji na Twitterze. Autor tweetu pochwalił się zresztą, iż Porsche powiedziało mu to już kilka miesięcy temu – a informacja ta jest tylko "potwierdzeniem" wyboru niemieckiej marki. Co prawda, 100% pewności mieć jeszcze nie można – skoro jednak informacje podaje tak prestiżowy magazyn, oficjalna wiadomość wydaje się jedynie formalnością.

Filip Cygan

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka