Vettel współinwestorem w prestiżowych zawodach żeglarskich

Sebastian Vettel nie pozostał zbyt długo „na wypoczynku” i zaangażował się w nowy dla siebie projekt. Czterokrotny mistrz świata F1 został nowym współinwestorem niemieckiego zespołu, który wystartuje w SailGP.

SailGP to najszybsza liga żeglarska, a regaty są organizowane na rzecz lepszej przyszłości o świat, który jest napędzany siłami natury. W mistrzostwach - które odbywają się co roku - rywalizują ze sobą najlepsi sportowcy świata pływający na katamaranach F50 z doładowaniem, które rozwijają prędkości do 100 km/h.

Sebastian Vettel wraz z dwukrotnym medalistą olimpijskim w żeglarstwie Erikiem Heilem zasilą skład zespołu niemieckiego, który weźmie udział w lidze po raz pierwszy. Czwarty sezon samych zawodów rozpocznie się 16 czerwca od Rolex United States Sail Grand Prix na Navy Pier w Chicago.

„Widzę w tym duży potencjał, ponieważ SailGP rozpoczyna swój czwarty sezon i po raz pierwszy z niemieckim zespołem. Podobieństwa miedzy żeglarstwem, a Formułą 1 istnieją od dawna. Łodzie są fascynujące, a prędkości na wodzie są niewiarygodnie wysokie. Regaty są ekscytujące i cieszę się, że mogę być blisko wraz ze zmotywowaną grupą młodych żeglarzy. Ponadto seria nie tylko wykorzystuje siłę wiatru, ale także stara się wyznaczać nowe standardy zrównoważonego rozwoju w sporcie” - powiedział Vettel.

Co ciekawe, dyrektorem generalnym niemieckiego zespołu został Tim Krieglstein, który w przeszłości pracował w Red Bullu, gdzie przez dziewięć lat był starszym menedżerem ds. marketingu.

Źródło: SailGP.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze