Igrzyska Sportów Motorowych przeniesione na kolejny rok

Druga edycja Igrzysk Sportów Motorowych FIA Motorsport Games nie odbędzie się w październiku tego roku, jak początkowo planowano. Organizatorzy zdecydowali się przełożyć zawody na ten sam termin w 2021 roku. Gospodarzem nadal będzie Marsylia, a rywalizacja odbywać się będzie w granicach toru Paul Ricard.

„Przełożenie igrzysk na 2021 rok to właściwa decyzja” – powiedział szef SRO Stéphane Ratel. „Założeniem było zorganizowanie zawodów w końcówce sezonu, w których każdy naród wystawiłby swoich najbardziej utalentowanych reprezentantów. Wiele serii będzie jednak ścigać się dłużej niż pierwotnie zakładano, zatem igrzyska wypadałyby w bardzo napiętym dla wszystkich okresie. Aby tego uniknąć, zaczynamy planować na kolejny rok i cieszymy się, że znaleźliśmy wspólnie z torem Paul Ricard nowy termin. Cieszę się, że podjęliśmy decyzję tak szybko i wierzę, że igrzyska będą dzięki temu silniejsze”.

Poza konfliktami kalendarzowymi, wśród powodów podjęcia takiej decyzji wymienia się chęć ograniczenia wydatków w czasie kryzysu ekonomicznego. Organizatorzy mają nadzieję, że związki motorowe wykorzystają dłuższy czas na to, by lepiej przygotować swoje reprezentacje.

Podczas drugiej edycji Igrzysk Sportów Motorowych do rywalizacji mają zostać wprowadzone nowe dyscypliny, takie jak rajdy i wyścigi aut historycznych. Nowy termin został wyznaczony na 22-24 października 2021.

Źródło: fiamotorsportgames.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league