Rusza Unitel Mazda MX-5 Esports – Puchar Polski Digital Motorsport 2022

1 kwietnia 2022 r. startuje Unitel Mazda MX-5 Esports, nowy cykl esportowy, który będzie stanowił podstawę Pucharu Polski Digital Motorsport w 2022 roku. Na zwycięzcę czeka miejsce w Mistrzostwach Polski Digital Motorsport, najważniejszych krajowych zawodach w dziedzinie simracingu oraz tytuł Zdobywcy Pucharu Polskiego Związku Motorowego.

Po sukcesie Mistrzostw Polski Digital Motorsport w latach 2020-2021, organizatorzy tego cyklu – Ragnar Simulator i Polski Związek Motorowy – postanowili stworzyć nową serię z myślą o osobach dopiero zaczynających swoją przygodę z simracingiem.

Efektem tego jest Unitel Mazda MX-5 Esports, cykl rozgrywany w ramach Pucharu Polski Digital Motorsport 2022. Jest to przedsięwzięcie o tyle unikalne, że łączy świat «prawdziwego» sportu motorowego z tym «wirtualnym».

„W zeszłym roku w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski pojawił się Mazda MX-5 Cup Poland, cykl, gdzie startują jedne z najpopularniejszych aut wyścigowych na świecie - pucharowe Mazdy MX-5. Idea Mazda MX-5 Cup Poland jest taka sama, jak nasza przy Pucharze Polski Digital Motorsport - przyciągnąć nowych zawodników i dać im szansę w łatwy oraz przystępny sposób pokazać swój talent” – mówi Radosław Turek z Ragnar Simulator.

Unitel Mazda MX-5 Esports, część ekosystemu MPDM – Mistrzostw Polski Digital Motorsport, to pierwszy element partnerstwa z Mazda MX-5 Cup Poland oraz Unitel Motorsport. W ciągu roku pojawi się jeszcze więcej aspektów łączących oba «światy» sportu motorowego.

Podobnie jak Mistrzostwa Polski, Puchar Polski Digital Motorsport jest częścią kalendarza Polskiego Związku Motorowego. Dla uczestników oznacza to najwyższą jakość organizacji, profesjonalne sędziowanie zawodów, a także status jakim może pochwalić się niewiele cykli simracingowych na świecie. Pierwsza trójka Unitel Mazda MX-5 Esports odbierze swoje trofea wraz z innymi mistrzami polskiego motorsportu na Gali Sportu Samochodowego PZM.

Puchar zostanie przeprowadzony w terminie 01.04 – 26.05.2022 r. na platformie iRacing, czołowym tytule w świecie simracingu. Uczestnicy wezmą udział w sześciu rundach za kierownicą Mazdy MX-5 Cup, takiego samego auta jak w Mazda MX-5 Cup Poland. Największym atutem Unitel Mazda MX-5 Esports jest jego koszt, a właściwie ich brak. Organizator przygotował 1000 darmowych kont z 3-miesięczną subskrypcją na platformie iRacing, a kalendarz składa się wyłącznie z torów dostępnych dla każdego użytkownika.

„To była dla nas najważniejsza kwestia przy planowaniu Pucharu Polski Digital Motorsport. Wiemy, że simracing staje się coraz kosztowniejszą dyscypliną esportu, zwłaszcza na tym najwyższym poziomie. Nie chcieliśmy decydować się na półśrodki, tylko zapewnić uczestnikom ten sam poziom organizacji co podczas Mistrzostw Polski. Dlatego też Unitel Mazda MX-5 Esports odbędzie się na platformie iRacing, a chętni nie będą musieli ponieść żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych” – dodał Turek.

Unitel Mazda MX-5 Esports towarzyszyć będzie także szeroka oprawa medialna dzięki Motowizji. Kanał motoryzacyjno-sportowy będzie transmitował na swoim profilu na Facebooku zawody, a na antenie pojawią się półgodzinne skróty każdej z rund.

Sezon 2022 składa się z sześciu rund na torach w Japonii, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. W kwietniu zawodnicy ścigać się będą na Tsukubie, Oulton Park i Okayamie, a w maju na Daytona International Speedway (w konfiguracji drogowej), Summit Point i Laguna Seca.

„Z dużym entuzjazmem i nieskrywaną ciekawością podchodzimy do pierwszego sezonu esportowego Pucharu Polski, dla którego platformą stały się Mazdy MX-5 bliźniacze do tych używanych od 2021 r. w Unitel Mazda MX-5 Cup Poland. Doświadczenie poprzedniego sezonu pokazuje, że synergia esportu i wyścigów ma duży potencjał, a zawodnicy simracingowi są w stanie walczyć o najwyższe miejsca również na Torach” – skomentował Marcin Siadkowski z Unitel Motorsport.

Unitel Mazda MX-5 Esports to część unikalnego ekosystemu polskich rozgrywek z dziedziny simracingu. Zwycięzca Pucharu zapewni sobie bezpośredni awans do Mistrzostw Polski Digital Motorsport, gdzie jesienią będzie rywalizował z najlepszymi z najlepszych w naszym kraju na wirtualnych torach wyścigowych. Ci, którzy zajmą miejsca od 2 do 13 trafią do rozgrywanych latem Baraży MPDM.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mpdm.com.pl.

Organizatorem i promotorem Unitel Mazda MX-5 Esports, cyklu rozgrywanego w ramach Pucharu Polski Digital Motorsport 2022 jest Ragnar Simulator. Partnerami strategicznymi wydarzenia są: Unitel, Mazda Polska oraz MX-5 Cup Poland. Partnerem technologicznym jest iRacing. Patronem medialnym jest Motowizja.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze