Ruszają kwalifikacje do globalnego e-sportowego pucharu Porsche

23 lipca rozpocznie się pierwsza runda kwalifikacyjna do Porsche TAG Heuer Esports Supercup 2023. Mogą do niej przystąpić online wszyscy zawodnicy z kontem na iRacing oraz licencją klasy A. Piętnastu najlepszych kierowców zakwalifikuje się do drugiego etapu – serii Contender, która zacznie się we wrześniu. Wszyscy zawodnicy będą ścigać się cyfrową wersją Porsche 911 GT3 Cup generacji 992.

Stuttgart. W najbliższą sobotę rozpocznie się wyścig o miejsca startowe w pucharze Porsche TAG Heuer Esports Supercup (PESC) 2023. Od 23 lipca zawodnicy online będą mierzyć się w dwuetapowej rywalizacji o udział w piątym sezonie prestiżowego e-sportowego pucharu markowego Porsche. Startować może każdy zarejestrowany na platformie symulacyjnej iRacing z licencją klasy A. W nadchodzącym sezonie jako cyfrowy samochód wyścigowy ponownie posłuży wirtualne Porsche 911 GT3 Cup bazujące na obecnym 911 generacji 992.

„W tym roku znów oferujemy wszystkim zapalonym graczom z całego świata, amatorom wirtualnych wyścigów samochodowych, szansę na udział w Porsche TAG Heuer Esports Supercup” – powiedział Marco Ujhasi, menedżer Porsche Motorsport ds. e-sportu. „Jedyne wymogi to rejestracja na platformie iRacing i licencja klasy A. Nie ma znaczenia, czy jesteś nowicjuszem, czy doświadczonym specjalistą: o tym, kto ostatecznie trafi do PESC, decyduje wyłącznie talent. Z tego względu nasz puchar zdążył już zyskać reputację jednej z najbardziej szanowanych, a jednocześnie wymagających serii wyścigowych na platformie iRacing i cieszy się statusem porównywalnym do mistrzostw świata. W ubiegłym sezonie pasjonującą walkę o tytuł aż do ostatnich metrów toczyło ze sobą czterech kierowców. W piątym sezonie ponownie zamierzamy zgromadzić pierwszorzędny skład zawodników”.

Sześć torów i pięć krajów oraz 911 GT3 Cup

Pierwszym etapem procesu selekcji jest seria kwalifikacyjna. Kalendarz wyścigów obejmuje sześć sobotnich terminów. Pierwsze wydarzenie odbędzie się 23 lipca na krótkiej wersji toru Hockenheimring. Później, tydzień po tygodniu, zaplanowano wyścigi na torach Silverstone (Wielka Brytania), Red Bull Ring (Austria) i Watkins Glen (USA) oraz na pętli Grand Prix toru Nürburgring. Seria kwalifikacyjna zakończy się 27 sierpnia na włoskiej Imoli.

Każdy wyścigowy dzień będzie składać się z treningu, kwalifikacji oraz 30-minutowego wyścigu na dystansie około 80 km. Internetowa platforma wyścigowa iRacing przydziela kierowców do odpowiedniej listy, a każda z nich będzie liczyć po 30 zawodników. Klasyfikacja jest ustalana na podstawie punktacji iRacing, zgodnie z zasadą „Strength of Field”, czyli SoF (z ang. siła stawki; uwzględnienie kompetencji kierowców – przyp. tłum.).

15 najlepszych zawodników zmierzy się w serii Contender

Po sześciu wyścigach 15 najlepszych zawodników z serii kwalifikacyjnej awansuje do drugiego etapu selekcji – Contender. Rozpocznie się on 24 września 2022 r. i odbędzie się na tych samych torach wyścigowych, co pierwsza seria. Rywale będą konkurować tu z kierowcami, którzy ukończyli PESC 2022 na pozycjach od 16. do 30. Ponownie na awans może liczyć 15 najlepszych zawodników, którzy w nagrodę otrzymają jedno z 30 miejsc w stawce Porsche TAG Heuer Esports Supercup 2023. Reszta miejsc w piątej edycji wirtualnego pucharu markowego Porsche jest już zarezerwowana dla 15 topowych kierowców z ubiegłego sezonu.

Oficjalne regulaminy dwuetapowego programu kwalifikacji Porsche TAG Heuer Esports Supercup 2023 można pobrać ze strony internetowej iRacing.

Kalendarz wyścigów pierwszej rundy kwalifikacyjnej do PESC 2023
23.07.2022 r. – Hockenheimring (Niemcy)
30.07.2022 r. – Silverstone (Wielka Brytania)
06.08.2022 r. – Red Bull Ring (Austria)
13.08.2022 r. – Watkins Glen (USA)
20.08.2022 r. – pętla Grand Prix Nürburgringu (Niemcy)
27.08.2022 r. – Imola (Włochy)

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze