Dąbrowski zdobywcą Pucharu Świata Rajdów Baja w kategorii junior

Konrad Dąbrowski zdobył upragniony Puchar Świata Rajdów Baja podczas ostatniej rundy, Baja Portalegre. Polak zwyciężył w klasyfikacji sezonu jednym punktem po zaciętym boju.

Dąbrowski przystępował do zawodów jako lider klasyfikacji, jednak nic nie było jeszcze pewnie – podczas finału sezonu punkty zdobyte przez zawodników były podwajane.

Zawodnik DUUST DIVERSE Rally Team zawody rozpoczął w bardzo dobrym stylu – zwyciężył w prologu. Optymistycznie zapowiadający się rajd skomplikowała jednak awaria podczas pierwszego etapu, przez którą Polak stracił dużo czasu. Pomimo tego, udało mu się dojechać do mety, zostać sklasyfikowanym na czwartym miejscu, a sam puchar wygrać jednym punktem.

„Jechało mi się bardzo dobrze, te 340 kilometrów odcinków specjalnych minęło mi błyskawicznie. Bardzo cieszę się, że dobrze rozumiem się z zespołem i czuję w nich pewnie wsparcie podczas zawodów” – komentował Dąbrowski. „Jestem bardzo zadowolony z tego sezonu rajdów baja. Zwycięstwa w zawodach w Dubaju i na Węgrzech były kluczowe, choć i w Portalegre musiałem powalczyć”.

Motocyklista nie ma wiele czasu na świętowanie – już tydzień po Baja Portalegre odbędzie się Abu-Dhabi Desert Challenge. Tam Konrad Dąbrowski będzie miał szansę na zdobycie kolejnego Pucharu Świata w kategorii junior w sezonie, tym razem w rajdach Cross Country.

„Przed tymi zawodami czuję się dobrze, bo rozjeździłem się po pustyni w Rajdzie Maroka. Mam jednak do pustyni ogromny respekt, wiem jak zdradliwa i nieprzewidywalna potrafi być. Dam z siebie wszystko, ale wiele może się wydarzyć” – powiedział zawodnik.

Abu-Dhabi Desert Challenge potrwa od 5 do 11 listopada.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej DUUST DIVERSE Rally Team

 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze