Formuła 2 wprowadziła nagrodę im. Antoine’a Huberta

Władze Mistrzostw Formuły 2 zaprezentowały na ceremonii rozdania tegorocznych nagród w Monako nagrodę im. Anthoine’a Huberta dla najlepszego debiutanta sezonu. Pierwszym nagrodzonym został Guanyu Zhou.

Hubert przebojem wdarł się do F2, wygrywając dwa wyścigi na torach Monte Carlo oraz Paul Ricard. Fenomenalny sezon Francuza dobiegł jednak tragicznego końca, gdy stracił życie w wypadku na Spa-Francorchamps. Pomimo to, Hubert znalazł się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

Zhou także reprezentował akademię młodych kierowców Renault. Chiński zawodnik pięciokrotnie stawał na podium w swoim debiutanckim sezonie i zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Odebrał on nagrodę z rąk brata Anthoine’a, Victhora Huberta.

„To niezwykły honor otrzymać specjalną nagrodę imienia Anthoine'a Huberta za bycie debiutantem roku” – powiedział Zhou. „Dla mnie to był oczywiście niesamowity sezon i osiągnęliśmy rzeczy, których nie spodziewaliśmy się osiągnąć tak szybko. Oczywiście, że były wzloty i upadki i dziękuję ekipie UNI-Virtuosi za ich ciężką pracę oraz ekipie Renault za wszystko, co dla mnie zrobili aby być jeszcze lepszym kierowcą. Życzę Anthoine’owi wszystkiego co najlepsze tam na górze. Staram się aby był ze mnie dumny i będę starał się to kontynuować aż do końca mojej wyścigowej kariery”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F2

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league