Lundgaard zwycięzcą sprinterskiego wyścigu F2 na Red Bull Ringu

Christian Lundgaard pewnie wygrał w niedzielnym, sprinterskim wyścigu Formuły 2 na austriackim torze Red Bull Ring. Drugie miejsce zajął Dan Ticktum, a na najniższym stopniu podium stanął Marcus Armstrong.

W przeciwieństwie do sobotniego deszczowego wyścigu, tym razem niedziela przywitała kierowców piękną, słoneczną pogodą, zaś na niebie znajdowały się jedynie niegroźne chmury. Temperatura powietrza wynosiła 18°C, zaś nawierzchnia była nagrzana do 37°C.

Po zgaśnięciu czerwonych świateł startujący z pole position Ticktum obronił pozycję lidera w pierwszym zakręcie, a za jego plecami znajdował się Lundgaard, który pokonał na starcie Armstronga. Wczorajszy zwycięzca wyścigu głównego Robert Szwarcman, który ruszał z P8, obrócił się w pierwszym zakręcie i nie był w stanie powrócić do rywalizacji, co spowodowało wykorzystanie wirtualnego samochodu bezpieczeństwa. Z kolei Marino Sato próbował zjechać do alei serwisowej z problemem, jednak nie dojechał nawet do swojego stanowiska serwisowego.

Wyścig został wznowiony na trzecim okrążeniu. Ticktum od razu musiał bronić się przed Lundgaardem, lecz Duńczyk popisał się efektownym manewrem wyprzedzania w trzecim zakręcie następnego okrążenia i objął prowadzenie. Na tym etapie rywalizacji Ticktum nie był w stanie utrzymać tempa Lundgaarda, ponieważ bardzo szybko stracił dwie sekundy względem lidera, a do jego tylnego skrzydła dojechał Armstrong.

Na 10. okrążeniu problemy dotknęły Yuki Tsunodę, w samochodzie którego doszło do awarii technicznej związanej ze sprzęgłem. Japończyk, który wczoraj wywalczył drugie miejsce, jechał przed usterką na siódmej pozycji, lecz ostatecznie odpadł z rywalizacji. Z kolei Roy Nissany i Giuliano Alesi walczyli między sobą o 15. pozycję, lecz Nissany nie zamierzał oddawać swojej lokaty i na hamowaniu do 4 zakrętu doszło między nimi do niewielkiego kontaktu, w wyniku którego Alesi zahaczył o żwir. Chwilę później Nisssany kolidował z Louisem Delétrazem w przedostatnim zakręcie, przez co w jego Tridencie doszło do małego uszkodzenia przedniego skrzydła, lecz po pit stopie Izraelczyk powrócił do wyścigu.

Pech dotknął Micka Schumachera na 14. okrążeniu wyścigu. Niemiec, który najpierw wyprzedził Armstronga i awansował na trzecie miejsce, musiał zjechać do boksów, ponieważ w jego bolidzie doszło do wybuchu gaśnicy i dla niego był to przedwczesne zakończenie rywalizacji.

Na kolejnych okrążeniach nie działo się zbyt wiele. Na 5. kółek przed końcem prowadzący Lundgaard miał 3 sekundy przewagi nad Ticktumem, zaś trzeci Armstrong tracił kolejne 5,5 sekundy. Za plecami Nowozelandczyka podążał Guanyu Zhou, który ciągle zbliżał się do podium, a jednocześnie tuż za sobą miał zespołowego kolegę z UNI-Virtuosi Calluma Ilotta, lecz do końca kolejność w czołówce nie uległa zmianie.

Ostatecznie Lundgaard odniósł pewne zwycięstwo w sprinterskim wyścigu Formuły 2 na Red Bull Ringu. Drugie miejsce zajął Ticktum, a na najniższym stopniu podium stanął Armstrong. Czwartą lokatę wywalczył Zhou, piąty był Ilott, jako szósty linię mety przekroczył Jack Aitken, a czołową dziesiątkę zamknęli Sean Gelael, Nikita Mazepin, Jehan Daruvala oraz Luca Ghiotto.

Już za tydzień kolejna runda Formuły 2. Stawka wspólnie z Formułą 1 uda się do Węgier, gdzie odbędą się dwa wyścigi na torze Hungaroring.

PNrKierowcaZespółRezultat
16
Christian Lundgaard
ART Grand Prix28 okr.
22
Dan Ticktum
DAMS+ 2,063
35
Marcus Armstrong
DART Grand Prix+ 10,226
43
Guanyu Zhou
UNI-Virtuosi+ 10,944
54
Callum Ilott
UNI-Virtuosi+ 11,534
69
Jack Aitken
Campos Racing+ 20,458
71
Sean Gelael
DAMS+ 22,955
824
Nikita Mazepin
Hitech Grand Prix+ 23,632
98
Jehan Daruvala
DCarlin+ 24,180
1025
Luca Ghiotto
Hitech Grand Prix+ 27,770
1114
Nobuharu Matsushita
MP Motorsport+ 28,392
1211
Louis Delétraz
Charouz Racing System+ 29,247
1315
Felipe Drugovich
DMP Motorsport+ 32,770
1412
Pedro Piquet
DCharouz Racing System+ 34,113
1517
Giuliano Alesi
HWA Racelab+ 41,821
1616
Artiom Markiełow
HWA Racelab+ 49,240
1710
Guilherme Samaia
DCampos Racing+ 50,818
1822
Roy Nissany
Trident+ 1:11,311
NSK20
Mick Schumacher
Prema Racing
NSK7
Yuki Tsunoda
DCarlin
NSK23
Marino Sato
Trident
NSK21
Robert Szwarcman
DPrema Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league