Lundgaard zwycięzcą sprinterskiego wyścigu F2 na Red Bull Ringu

Christian Lundgaard pewnie wygrał w niedzielnym, sprinterskim wyścigu Formuły 2 na austriackim torze Red Bull Ring. Drugie miejsce zajął Dan Ticktum, a na najniższym stopniu podium stanął Marcus Armstrong.

W przeciwieństwie do sobotniego deszczowego wyścigu, tym razem niedziela przywitała kierowców piękną, słoneczną pogodą, zaś na niebie znajdowały się jedynie niegroźne chmury. Temperatura powietrza wynosiła 18°C, zaś nawierzchnia była nagrzana do 37°C.

Po zgaśnięciu czerwonych świateł startujący z pole position Ticktum obronił pozycję lidera w pierwszym zakręcie, a za jego plecami znajdował się Lundgaard, który pokonał na starcie Armstronga. Wczorajszy zwycięzca wyścigu głównego Robert Shwartzman, który ruszał z P8, obrócił się w pierwszym zakręcie i nie był w stanie powrócić do rywalizacji, co spowodowało wykorzystanie wirtualnego samochodu bezpieczeństwa. Z kolei Marino Sato próbował zjechać do alei serwisowej z problemem, jednak nie dojechał nawet do swojego stanowiska serwisowego.

Wyścig został wznowiony na trzecim okrążeniu. Ticktum od razu musiał bronić się przed Lundgaardem, lecz Duńczyk popisał się efektownym manewrem wyprzedzania w trzecim zakręcie następnego okrążenia i objął prowadzenie. Na tym etapie rywalizacji Ticktum nie był w stanie utrzymać tempa Lundgaarda, ponieważ bardzo szybko stracił dwie sekundy względem lidera, a do jego tylnego skrzydła dojechał Armstrong.

Na 10. okrążeniu problemy dotknęły Yuki Tsunodę, w samochodzie którego doszło do awarii technicznej związanej ze sprzęgłem. Japończyk, który wczoraj wywalczył drugie miejsce, jechał przed usterką na siódmej pozycji, lecz ostatecznie odpadł z rywalizacji. Z kolei Roy Nissany i Giuliano Alesi walczyli między sobą o 15. pozycję, lecz Nissany nie zamierzał oddawać swojej lokaty i na hamowaniu do 4 zakrętu doszło między nimi do niewielkiego kontaktu, w wyniku którego Alesi zahaczył o żwir. Chwilę później Nisssany kolidował z Louisem Delétrazem w przedostatnim zakręcie, przez co w jego Tridencie doszło do małego uszkodzenia przedniego skrzydła, lecz po pit stopie Izraelczyk powrócił do wyścigu.

Pech dotknął Micka Schumachera na 14. okrążeniu wyścigu. Niemiec, który najpierw wyprzedził Armstronga i awansował na trzecie miejsce, musiał zjechać do boksów, ponieważ w jego bolidzie doszło do wybuchu gaśnicy i dla niego był to przedwczesne zakończenie rywalizacji.

Na kolejnych okrążeniach nie działo się zbyt wiele. Na 5. kółek przed końcem prowadzący Lundgaard miał 3 sekundy przewagi nad Ticktumem, zaś trzeci Armstrong tracił kolejne 5,5 sekundy. Za plecami Nowozelandczyka podążał Guanyu Zhou, który ciągle zbliżał się do podium, a jednocześnie tuż za sobą miał zespołowego kolegę z UNI-Virtuosi Calluma Ilotta, lecz do końca kolejność w czołówce nie uległa zmianie.

Ostatecznie Lundgaard odniósł pewne zwycięstwo w sprinterskim wyścigu Formuły 2 na Red Bull Ringu. Drugie miejsce zajął Ticktum, a na najniższym stopniu podium stanął Armstrong. Czwartą lokatę wywalczył Zhou, piąty był Ilott, jako szósty linię mety przekroczył Jack Aitken, a czołową dziesiątkę zamknęli Sean Gelael, Nikita Mazepin, Jehan Daruvala oraz Luca Ghiotto.

Już za tydzień kolejna runda Formuły 2. Stawka wspólnie z Formułą 1 uda się do Węgier, gdzie odbędą się dwa wyścigi na torze Hungaroring.