Sargeant dołącza do zespołu Carlin w Formule 2

Carlin ogłosił, że Logan Sargeant podpisał z zespołem kontrakt na rok 2022. Amerykanin ma zadebiutować w zespole podczas posezonowych testów F2 w Abu Zabi.

„Jest to dla mnie niesamowity tydzień. Najpierw posezonowe testy w F1 z zespołem Williams, a następnie testy w Formule 2 z nowym zespołem. Nie mogę się doczekać, żeby ponownie dołączyć do zespołu Carlin, który prezentował się naprawdę dobrze w sezonie 2021” – mówił Sargeant.

Dyrektor zespołu - Trevor Carlin dodał: „Logan od zawsze jest wspaniałym kierowcą i jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli z nim współpracować. Pracowaliśmy razem już w F4 i F3 i cieszymy się, że kontynuujemy współpracę również w Formule 2. Przez lata oglądaliśmy, jak dojrzewa jako kierowca i jesteśmy przekonani, że da sobie radę w F2.” 

Amerykanin jeździł już dla brytyjskiego zespołu w 2017 roku, kiedy ścigał się w brytyjskiej Formule 4 oraz w 2019 roku w Formule 3. W 2021 roku startował w F3 i zajął siódme miejsce, cztery razy stając na podium, a także odniósł jedno zwycięstwo.

Źródło: fiaformula2.com, carlin.co.uk

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze