Nowy kierowca zespołu Charouz Racing System

Czeski zespół ogłosił podpisanie kontraktu z Cemem Bölükbasim na sezon 2022. Będzie to pierwszy sezon Turka w Formule 2.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączam do zespołu Charouz Racing System w sezonie 2022” – mówił Bölükbasi. „Bardzo ciężko pracowałem, żeby to osiągnąć i chciałbym podziękować zespołowi za zaufanie. Jestem bardzo zdeterminowany i dam z siebie wszystko, aby ciągle się uczyć i stawać się lepszym kierowcą. Nie mogę doczekać się pracy z ekipą. Nadchodzący sezon będzie długi i wymagający. Kluczowe będzie zbudowanie jak najlepszych relacji z zespołem”.

Szef zespołu, Antonín Charouz powiedział: „Jesteśmy zachwyceni, że tak dobry kierowca jak Cem dołącza do naszej ekipy. Będzie to dla niego wyzwanie, ale wielokrotnie w swojej karierze pokazywał, że jest szybkim kierowcą. Zrobimy wszystko, żeby dostarczyć Cemowi jak najlepszy samochód, oraz żeby pomóc mu się uczyć”.

Cem w samochodzie F2 zadebiutował podczas posezonowych testów. Ścigał się między innymi w azjatyckiej F3, gdzie skończył rywalizację na 9. pozycji, oraz w Euroformule Open, gdzie zajął 5. miejsce.

Źródło: charouz-racing.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze