Williams w zespole Trident

Australijski kierowca Calan Williams podpisał kontrakt z Trident na sezon 2022. Będzie to dla niego pierwszy sezon w Formule 2.

„Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się zachować miejsce w zespole Trident” – mówił Williams. „Są zespołem, który bardzo profesjonalnie podchodzi do wyścigów i przez ostatnie miesiące bardzo dobrze nam się współpracowało. Chciałbym bardzo podziękować ekipie za tak wspaniałą okazję”.

Australijczyk zadebiutował w bolidzie F2 podczas posezonowych testów w Abu Zabi dla zespołu Trident. Podczas pierwszego dnia, w sesji południowej wykręcił szósty czas. Drugiego dnia obie sesje zakończył w pierwszej 12. Podczas testów przejechał łącznie 254 okrążenia.

Giacomo Ricci, szef zespołu powiedział: „Posezonowe testy pokazały, że Calan potrafi bardzo szybko przystosować się do bolidu F2. Jesteśmy pod wrażeniem tempa jakie prezentuje. Bardzo przykłada się do pracy i praca z takim kierowcą to czysta przyjemność. Jesteśmy dumni, że udało nam się podpisać kontrakt z Calanem. Jestem pewny, że uda nam się osiągnąć dobre wyniki w sezonie 2022”.

Williams w 2017 roku wygrał australijską Formułę 3. W sezonie 2021 startował w F3, gdzie zdobył 15 punktów, zajmując 19. pozycję. 

Źródło: fiaformula2.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze