Iwasa przechodzi do Formuły 2

Ayumu Iwasa podpisał kontrakt z francuskim zespołem DAMS na sezon 2022. Japończyk poprzedni sezon ścigał się w Formule 3.

„Jestem podekscytowany, że będę mógł ścigać się w nadchodzącym sezonie F2” – mówił Iwasa. „Pracowałem z zespołem podczas posezonowych testów w grudniu i dużo nauczyłem się na temat samochodu oraz ekipy. W tym roku będę ścigał się na nowych torach, będzie to duże wyzwane jednak liczę, że uda mi się rozwinąć na przestrzeni sezonu”.

Właściciele zespołu DAMS, Gregory i Olivier Driot dodali: „Ayumu zaczął swoją karierę w Europie od wygrania Francuskiej F4, co jest naprawdę dużym osiągnięciem. Prezentował też dobre tempo w swoim debiutanckim sezonie w F3. Ten rok będzie dla niego dużym wyzwaniem, jednak wierzymy, że Ayumu będzie w stanie mu sprostać”.

Iwasa zadebiutował w zespole DAMS podczas posezonowych testów F2. Japończyk w F3 zajął 12. miejsce zdobywając 52 punkty, dwa razy stając na podium, z czego raz na jego najwyższym stopniu. W 2021 roku ścigał się również w azjatyckiej F3 plasując się na 8. pozycji. W 2020 roku wygrał Francuską F4.

Źródło: fiaformula2.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze