Vesti wystartuje w Formule 2

Zespół ART Grand Prix ogłosił, że Frederik Vesti będzie ich kierowcą w sezonie 2022 Mistrzostw Formuły 2. Duńczyk był członkiem zespołu w poprzednim sezonie Fomuły 3.

„Podpisanie kontraktu z zespołem ART GP w F2 to dla mnie ogromny sukces” – komentował Vesti. „Bardzo ciężko pracowaliśmy w poprzednim sezonie F3 i wejście z zespołem do F2 jest dla mnie bardzo ważne. Teraz najważniejsze będzie zrozumieć nowy bolid i dać z siebie wszystko w nadchodzącym sezonie. Chciałbym bardzo podziękować zespołowi za tak świetną szansę oraz zaufanie”.

Sébastien Philippe, szef zespołu ART GP dodał: „Pierwszy rok naszej współpracy był bardzo owocny dla każdej ze stron. Kilka razy stawaliśmy na podium oraz raz udało nam się wygrać. Niektóre sytuacje sprawiały, że ciężko było Frederikowi walczyć o mistrzostwo, jednak jesteśmy przekonani, że ma predyspozycje żeby taki tytuł zdobyć”.

Vesti w bolidzie zadebiutował w 2016 roku w Duńskiej Formule Ford, gdzie zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2019 roku został mistrzem Europejskiej Formuły Regional, a rok później zadebiutował w F3. Podczas dwóch sezonów w F3, dziewięć razy stawał na podium, czterokrotnie wygrywając.

Źródło: fiaformula2.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1