Podsumowanie drugiego dnia testów F2

Właśnie zakończył się drugi dzień przedsezonowych testów Formuły 2 na torze Sakhir w Bahrajnie. Podczas porannej sesji najszybszy był Jüri Vips, natomiast w popołudniowej sesji przodował Liam Lawson.

Poranna sesja była bardzo owocna dla Vipsa, który po bezproblemowych przejazdach jako jedyny uzyskał czas poniżej 1:47, przejeżdżając pętle toru w Sakhirze w 1:46,705. Za Estończykiem uplasował się Richard Verschoor, który stracił do lidera 0,526 sekundy. Trzeci czas osiągnął Cem Bolukbasi. Podczas pierwszej sesji trzy razy zostały wywieszone czerwone flagi. Amaury Cordeel dwukrotnie spowodował przerwanie sesji. Jego bolid zatrzymał się dwukrotnie – pierwszy raz w zakręcie ósmym, następnie w zakręcie siódmym. Trzecią czerwoną flagę spowodował Ayumu Iwasa. Jego samochód ekipy DAMS zatrzymał się w zakręcie drugim. Czwarte miejsce zajął Enzo Fittipaldi, za nim uplasował się Jake Hughes. Szósty czas osiągnął Ralph Boschung a pierwszą dziesiątkę domknęli Calan Williams, Logan Sargeant, Frederik Vesti oraz Dennis Hauger.

Podczas popołudniowej sesji wiele kierowców celowało w przejechanie szybkich okrążeń, jednak po 10 minutach wywieszono czerwone flagi, ponieważ Marcus Armstrong zahaczył o barierę w zakręcie numer osiem. Po wznowieniu sesji, najlepszy czas ustanowił Felipe Drugovich, jednak szybko został pokonany przez Sargeanta. Ostatecznie najszybszy podczas popołudniowej sesji, jak i podczas całego drugiego dnia testów był Liam Lawson, który jako jedyny pokonał barierę 1:42 uzyskując czas 1:41,623. Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Ralph Boschung i Theo Pourchaire, którzy osiągnęli taki sam czas – 1:42.096. Na czwartym miejscu uplasował się Sargeant, a zaraz za nim znalazł się Doohan. Taki sam czas – 1:42,174 - osiągnęli również Marino Sato oraz Frederik Vesti, którzy zajęli szóstą i siódmą pozycję. Na pozostałych pozycjach uplasowali się Felipe Drugovich, Jehan Daruvala oraz Verschoor.

Średnia prędkość najszybszego okrążenia Liama Lawsona wyniosła 191,7 km/h, natomiast najwięcej okrążeń w trakcie dwóch sesji łącznie przejechali Sargeant i Williams pokonując 71 kółek. Piątkowa poranna sesja testowa rozpocznie się o godzinie 09:45 czasu polskiego.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze