Drugovich triumfuje w wyścigu sprinterskim F2 w Barcelonie

Felipe Drugovich wygrał wyścig sprinterski F2 na torze Barcelona-Catalunya. Drugie miejsce zajął Ayumu Iwasa, a na trzeciej pozycji dojechał Logan Sargeant. Brazylijczyk objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej mając 61 punktów, o pięć więcej niż dotychczasowy lider Theo Pourchaire.

Po tym, jak pierwsza dziesiątka kwalifikacji została odwrócona, w pierwszym rzędzie ustawili się Calan Williams oraz Jake Hughes. Trzeci startował Pourchaire. Weekend rozpoczął się dla Williamsa fatalnie, ponieważ Australijczyk miał problem z ruszeniem do okrążenia formującego. Sprawiło to, że kierowca ekipy Trident startował z alei serwisowej.

Na starcie na prowadzenie wyszedł Drugovich. Świetnie ruszył Iwasa, który wskoczył na drugie miejsce zyskując trzy pozycje. Słaby start zaliczył Hughes, który na początku rywalizacji stracił trzy miejsca. Na pierwszym okrążeniu, w zakręcie 13., Roy Nissany stracił panowanie nad samochodem i obrócił się. Zdołał ponownie ruszyć, więc jego przygoda nie miała większych konsekwencji.

Sargeant po kilku szybkich okrążeniach zbliżył się do Iwasy na 0,5 s., atakując go w pierwszym zakręcie. Japończyk jednak obronił drugą pozycję. Tymczasem lider wyścigu - Drugovich, odjechał rywalom na blisko sekundę.

Na szóstym okrążeniu Jüri Vips stracił panowanie nad samochodem i wpadł w żwir w zakręcie czwartym. Spowodowało to wyjazd na tor samochodu bezpieczeństwa.

Wznowienie rywalizacji nastąpiło na 10 okrążeniu. Iwasa jechał bardzo blisko za Brazylijczykiem, jednak kierowca MP Motorsport utrzymał pozycję lidera dobrze przeprowadzając restart. Drugovich szybko odjechał Japończykowi na ponad sekundę, odcinając się od ataków za pomocą DRS.

Dziesięć okrążeń przed końcem, najszybszym kierowcą na torze był zespołowy kolega lidera wyścigu - Clement Novalak, który jadąc na 12. pozycji osiągnął czas 1:35,865. Dochodziło również do kilku wyprzedzeń w środku stawki, jednak czołówka pozostawała bez zmian.

Drugovich, pomimo bezpiecznej przewagi podkręcał tempo. Na 20. okrążeniu miał blisko trzy sekundy przewagi nad drugim Iwasą, oraz przejechał najszybsze okrążenie - 1:35,211. Pourchaire natomiast wykonał udany manewr na Hughesie, przesuwając się na piąte miejsce. Kierowca Van Amersfoort Racing zdecydowanie zaczął tracić tempo, ponieważ na następnych okrążeniach został wyprzedzony przez kilku kierowców, ostatecznie wycofując się z rywalizacji.

Drugovich wygrał wyścig prowadząc od pierwszego do ostatniego okrążenia. Brazylijczyk jako pierwszy kierowca w tym sezonie, wygrał zarówno wyścig sprinterski, jak i wyścig główny. Drugie miejsce zajął Iwasa a podium uzupełnił Sargeant. Zarówno dla Iwasy, jak i dla Sargeanta jest to pierwsze podium w F2. Czwarte miejsce zajął Jehan Daruvala, a piąte Theo Pourchaire. Na szóstym miejscu uplasował się Jack Doohan, a za nim dojechał Frederik Vesti. Pierwszą dziesiątkę domknęli Enzo Fittipaldi, Liam Lawson oraz Marcus Armstrong.

Wyścig główny rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:35.