Hauger i Verschoor najszybsi pierwszego dnia testów F2

Dennis Hauger był najszybszy podczas porannej sesji posezonowych testów Formuły 2, które odbywają się na torze Yas Marina w Abu Zabi. Podczas popołudniowych jazd natomiast najlepszy czas wykręcił Richard Verschoor.

Posezonowe testy będą trwały trzy dni – od 23 do 25 listopada. Każdy dzień podzielony jest na dwie sesje – poranną oraz popołudniową – i każda z nich trwa trzy godziny. W trakcie poszczególnych sesji, kierowcy oraz zespoły testować będą miękkie oraz pośrednie opony.

Sesja poranna

Pierwszy reprezentatywny czas – 1:37,820 – wykręcił kierowca Campos Ralph Boschung. Następnie, jego rezultat został pokonany przez Ayumu Iwasę, który był o 0,1 s. szybszy od Szwajcara. Na prowadzeniu znajdowali się również Jack Doohan, Frederik Vesti oraz Dennis Hauger, który z wynikiem 1:36,821 okazał się być najszybszym kierowcą na torze do końca sesji. Drugi czas, ze stratą 0,085 s. do Haugera, osiągnął Doohan, a trzecie miejsce zajął Verschoor.

W trakcie zmagań trzykrotnie wywieszano czerwone flagi – pierwszą z nich spowodował Enzo Fittipaldi, który podobnie jak Kush Maini zatrzymał się na torze. Swój bolid uszkodził natomiast Brad Benavides.

Sesja popołudniowa

Od początku sesji świetne tempo prezentował Verschoor, jednak na początku zmagań to Maini mógł pochwalić się najlepszym czasem przejeżdżając okrążenie toru Marina Bay w 1:38,567. Na prowadzenie wychodzili również Hauger, Jehan Daruvala oraz Verschoor, który pod koniec wykręcił niepokonany przez resztę stawki czas 1:36,395. Drugie miejsce, z czasem gorszym o zaledwie 0,003 s., zajął Vesti, a trzeci czas osiągnął Oliver Bearman.

Czerwone flagi pojawiły się nad torem dwukrotnie – w początkowej fazie sesji na torze zatrzymał się Roman Stanek, a następnie, blisko 50 minut przed końcem w zakręcie drugim rozbił się Jak Crawford.

Kierowcy powrócą do testów w czwartek o godzinie 9:00.

Źródło: z wykorzystaniem informacji prasowej Formuły 2.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze